Zulte Waregem - Zawisza Bydgoszcz 2:1 [zdjęcia]

(FIAŁ)
Zulte Waregem - Zawisza Bydgoszcz
Zulte Waregem - Zawisza Bydgoszcz Marek Kaśków
Zawisza, choć przegrał wyjazdowy mecz w Waregem, to pozostawił po sobie dobre wrażenie. Bydgoszczanie mają realne szanse na awans do trzeciej rundy kwalifikacji. Trzeba tylko wygrać rewanżowy pojedynek na własnym stadionie.

Bydgoszczanie źle weszli w to spotkanie. Już w siódmej minucie, Steve Colpaert po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzelił gola dla gospodarzy. Na odpowiedź niebiesko-czarnych nie trzeba było długo czekać. Po kwadransie gry, wyrównał Drygas, wykorzystując dogranie Jakuba Wójcickiego.

Zawisza zwietrzył szansę na strzelenie kolejnego gola. Czujna belgijska defensywa zablokowała jednak strzał Luisa Carlosa, a bramkarz gospodarzy obronił uderzenie Wójcickiego. Po chwili, Bostyn wyłapał piłkę, gdy na jego bramkę uderzył Wagner.

Cofnięci nieco do defensywy gospodarze, zwycięską, jak się później okazało bramkę, strzelili tuż przed przerwą. Po podaniu Aneke, gola zdobył Glynor Plet.

W drugiej połowie, to piłkarze Zulte przeważali. Groźne strzały Conte zablokowali dwukrotnie bydgoscy obrońcy. Po uderzeniu Bongondy, piłka odbiła się od poprzeczki bramki Sandomierskiego. Następnie miejscowi oddali kilka niecelnych strzałów. Nasz zespół, mógł wyrównać w samej końcówce, ale strzał Vasco był zablokowany, a Luis Carlos minimalnie przestrzelił.

Rewanż za tydzień w Bydgoszczy. Dzisiaj, zagrały w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej także inne polskie zespoły. Lech Poznań przegrał w Tallinie z Nomme Kalju 0:1, a Ruch Chorzów pokonał FC Vaduz 3:2.

Zapis relacji na żywo: Zulte Waregem - Zawisza Bydgoszcz na żywo

Zulte Waregem - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Steve Colpaert 7. - asysta Theo Bongonda, 1:1 Kamil Drygas 15. - asysta Jakub Wójcicki, 2:1 Glynor Plet 45+1. - asysta Aneke.

ZULTE WAREGEM (trener Francky Dury): Bostyn - Cissako, Colpaert, Verboom, D'Haene - N'Diaye (86. Ekangamene), Skulason, Conte (82. Caceres), Aneke - Plet, Bongonda (83. Sylla). Żółte kartki: N'Diaye, 43. - faul, Skulason, 50. - faul, Caceres, 87. - faul.

ZAWISZA (trener Jorge Paixao): Sandomierski - Joshua Silva (46. Petasz), Andre Micael, Nawotczyński, Ziajka - Sochań (76. Gevorgyan), Drygas - Wójcicki (57. Kadu), Wagner, Luis Carlos - Vasconcelos. Żółte kartki: Joshua Silva, 39. - faul, Wójcicki, 52. - faul, Petasz, 70. - faul.

Sędziował: Alejandro Hernandez (Hiszpania).