Stal Grudziądz ma nowy talent - Nikola Różyńska, podwójnie złota

(marz)
Nikola Różyńska (Stal Grudziądz, w środku) wywalczyła dwa złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. ALKS Stal Grudziądz
Najszybsza w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze stratu wspólnego! Wygrała obie konkurencje w kat. juniorek młodszych podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. - To talent - podkreśla Jerzy Szczublewski, wiceprezes ALKS Stal Grudziądz.
Tak finiszuje Nikola Różyńska (z prawej) z ALKS Stal Grudziądz
Tak finiszuje Nikola Różyńska (z prawej) z ALKS Stal Grudziądz Stal Grudziądz

(fot. Stal Grudziądz)

Najpierw Nikola Różyńska wywalczyła złoty medal w jeździe indywidualnej na czas juniorek młodszych . W Wałbrzychu. Wygrała wyścig na 1 km z czasem 18 min 6 sek i 0,16

Na 8 miejscu uplasowała się Karolina Lipejko (Stal) a kolejne grudziądzkie zawodniczki: 14. Sandra Czaplicka, 19. Julia Szyszka (na 40 zakwalifikowanych do OOM zawodniczek). Zwyciężczyni - Nikola rozwinęła średnią prędkość 33,149 km/h.

Drugie złoto Nikola Różyńska zdobyła w wyścigu ze startu wspólnego rozegranego na trasie Świebodzice-Siodłkowice-Dobromierz-Chwaliszów-Cieszów-Świebodzice Trasa liczyła 50 km. Nikola przejechała ją w 1 godzinę 33 minuty i 06 sek. Nie dała sobie odebrać zwycięstwa, choć rywalki były tuż za nią: Klaudia Seremak (BCM Nowartech JF Duet Golczewo) 1 g 33 min 09 sek i z takim samym czasem 3. na mecie Wiktoria Pikulik (BCM Nowatech Ziemia Darłowska).

Na 9 miejscu uplasowała się Karolina Lipejko (Stal).