Greg Hancock najlepszy w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Kasprzak czwarty

(FIAŁ)
Krzysztof Kasprzak był dziś czwarty.
Krzysztof Kasprzak był dziś czwarty. Fot. Andrzej Muszyński
Triumfem Amerykanina Grega Hancocka zakończył się turniej o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Poza podium uplasował się Krzysztof Kasprzak. O występie w stolicy Walii jak najszybciej będzie chciał zapomnieć Jarosław Hampel.

Brytyjscy kibice najbardziej liczyli na dobry występ Taia Woffindena. Mistrz Świata przed tym turniejem, miał punkt straty do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Grega Hancocka. "Tajski" znakomicie spisał się w fazie zasadniczej, którą wygrał, a następnie pewnie triumfował w półfinale. W wielkim finale, Woffinden i Ward do końca zażarcie atakowali Hancocka, ale bezskutecznie.Hancock, mimo triumfu, stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej cyklu.

Na najniższym stopniu podium stanął Australijczyk Darcy Ward, który mógł zdobyć więcej punktów, gdyby nie upadek w drugiej serii startów. W ósmym biegu, Ward upadł na pierwszym łuku podczas drugiego okrążenia.

Podobnie, jak przed rokiem, także i dzisiaj do finału dojechał Krzysztof Kasprzak. W decydującym biegu był jednak czwarty. O turnieju w Cardiff zapomnieć chce Jarosław Hampel, który zdobył tylko pięć punktów.

Kolejna runda Grand Prix - 16 sierpnia w Rydze.

Zapis relacji na żywo: Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff na żywo
Wyniki.
1. Hancock (USA) - 14 (1,1,3,3,1,2,3)
2. Woffinden (Wielka Brytania) - 18 (3,3,1,3,3,3,2)
3. Ward (Australia) - 15 (3,u,2,3,3,3,1)
4. Kasprzak (Polska) - 10 (2,1,3,1,1,2,0)
5. Iversen (Dania) - 12 (3,2,0,3,3,1)
6. Lindgren (Szwecja) - 10 (1,3,2,2,1,1)
7. Jepsen Jensen (Dania) - 9 (2,2,3,2,0,u)
8. Smolinski (Niemcy) - 8 (2,2,1,0,3,0)
9. Jonsson (Szwecja) - 8 (1,3,2,1,1)
10. N. Pedersen (Dania) - 8 (3,1,1,1,2)
11. Harris (Wielka Brytania) - 6 (1,3,2,0,d)
12. Zagar (Słowenia) - 6 (0,1,1,2,2)
13. Hampel (Polska) - 5 (0,2,3,0,0)
14. Bjerre (Dania) - 4 (0,0,0,2,2)
15. Batchelor (Australia) - 3 (d,0,0,1,2)
16. Cook (Wielka Brytania) - 23 (2,0,0,0,0)

Klasyfikacja generalna: 1. Woffinden 90., 2. Hancock 87., 3. Ward 75., 4. Iversen 74., 5. N. Pedersen 68., 6. Zagar 66., 7. Hampel 59., 8. Kasprzak 59., 9. Lindgren 57., 10. Holder 55., 11. Smolinski 53., 12. Jonsson 49., 13. Batchelor 49., 14. Bjerre 39., 15. Harris 26., 16. Jepsen Jensen 17., 17. Kildemand 15., 18. Ljung 7., 19. Miedziński 5., 20. Kylmakorpi 5., 21. Nieminen 4, 22. Cook 2, 23. Milik 2, 24. Bunyan 2.