Biegali w cieniu trzech wież i bawili się na festynie w Lubiewie

(jw)
W biegu wzięło udział ponad 250 biegaczzy w różnych kategoriach wiekowych.
W biegu wzięło udział ponad 250 biegaczzy w różnych kategoriach wiekowych. nadesłane
W VII Ogólnopolskim Ekologicznym Biegu Szlakiem Trzech Wież nad Borami wzięło udział około 250 biegaczy.

Moda na bieganie trwa. Coraz więcej ludzi biega i to nie koniecznie zawodowo, a amatorsko. W sobotę ulice Lubiewa wypełniły się biegaczami. Zawody odbywa się w ramach grand prix województwa kujawsko-pomorskiego 2014.

Młodzież rywalizowała

W biegach ulicznych dzieci i młodzieży wzięło udział 45 biegaczy. Na dystansie 600 m, dziewczęta klasa IV - VI pierwsze miejsce zajęła Monika Neumann, drugie Katarzyna Waśkiewicz, trzecie Marta Neumann.
Wśród chłopców klasa IV - VI najlepszy był Patryk Chmiele, za nim uplasował się Sebastian Oparka, a trzeci był Wiktor Kościelak.

Pobiegli także na kilometr

Na dystansie 1000 m wśród dziewcząt z klasy I - III gimnazjum zwyciężyła Karolina Wawrzuta, za nią była Marzena Orawczak, a trzecia była Natalia Górska.

Wśród chłopców w tym wieku najlepiej pobiegł Mateusz Gat, tuż za nim był Tomasz Strzelczyk, a trzecie miejsce na podium zajął Piotr Maciejowski.

Na dystansie 1800 m wśród kobiet open zwyciężyła Bożena Gniot, a wśród mężczyzn open wygrał Kamil Wandzel, drugi był Robert Staniec, a trzeci był Krzysztof Kuffel.

Najstarszym zawodnikiem na zawodach był Zbigniew Wiśniewski z Chojnic 1936 r. Chojnice
W kategorii najstarsza zawodniczka była Giolda Halina z Bydgoszczy z 1959 r.

W kategorii open mężczyzn najlepszy był Dawid Klaybor, drugi Marek Wojtas, a trzeci Oskar Mika.
W tej samej kategorii kobiet wygrała Krystyna Kuta Druga była Patrycja Kuta-Paczkowska, a trzecie Elżbieta Nagórska.

Były kategorie biegowe dla kobiet i mężczyzn w poszczególnych latach. Oczywiście dla każdej kategorii dla najlepszych ufundowano puchary i nagrody.

Biegom towarzyszył festyn uliczny. Ogólnopolskie biegi to dla Lubiewa prawdziwe święto sportu, ale i promocja gminy, bo przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju.