Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, 1/8 finału. Niemcy - Algieria 2:1 po dogrywce

(STYK)
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, 1/8 finału. Niemcy - Algieria.
W szóstym meczu 1/8 finałów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej reprezentacja Niemiec pokonała Algierię. Dopiero po dogrywce.

Algieria niespodziewanie zajęła w grupie H drugie miejsce (m.in. świetny występ w wygranym 4:2 meczu z Koreą Południową i remis 1:1 z Rosją). Niemcy zaliczają się do ścisłego grona faworytów brazylijskiego mundialu i na razie potwierdzają tę opinię. Zmagania rozpoczęli od rozbicia Portugalii 4:0. Następnie zremisowali z Ghaną 2:2 i pokonali USA 1:0.

Pierwsza połowa meczu Niemcy - Algieria miała niespodziewany przebieg. Faworyci zza naszej zachodniej granicy tylko na początku i w końcówce wyraźnie dominowali. W środkowym fragmencie tej części meczu więcej sytuacji do strzelenia gola miał zespół z Afryki.
Druga połowa była wyrównana, ale to Niemcy potrafili stwarzać sobie więcej okazji do strzelenia gola.

Algierczycy długo nie potrafili oddać strzału. W 70. minucie mogli wyjść jednak na prowadzenie. Najpierw Feghouli posłał piłkę obok bramki, a Slimani trafił wprost w Neuera.

Później aktywniejsi byli Niemcy. Najpierw Mueller popędził prawą stroną, wrzucił piłkę w pole karne na głowę Schweinsteigera, ale ten uderzył obok bramki. Chwilę później strzały Schuerrle, ponownie Schweinsteigera oraz dwa Mullera obronił M'Bohli. Z biegiem czasu nasi zachodni sąsiedzi grali coraz bardziej nerwowo. Na szczęście dla nich skuteczny na przedpolu był Neuer i po regulaminowym czasie gry nadal było 0:0.

W dogrywce szybko gola strzelił Schuerrle. To było kluczowe trafienie. W 120. minucie na 2:0 podwyższył Özil. Niespodzianie kontaktowego gola strzelił jeszcze chwile później Djabou.

Niemcy, którzy byli lepszym zespołem, awansowali do ćwierćfinału (zagrają z Francją). Algierczycy pozostawili po sobie jednak dobre wrażenie. Grali bardzo ambitnie i zasłużyli na wielkie brawa.

Niemcy - Algieria 2:1 (0:0, 0:0) po dogrywce.
Bramki: 1:0 Andre Schuerrle (92), 2:0 Mesut Oezil (120), 2:1 Abdelmoumen Djabou (120+1).
NIEMCY Manuel Neuer - Jerome Boateng, Per Mertesacker, Shkodran Mustafi (70. Sami Khedira), Benedikt Hoewedes - Bastian Schweinsteiger (109. Christoph Kramer), Philipp Lahm, Toni Kroos - Mesut Oezil, Mario Goetze (46. Andre Schuerrle), Thomas Mueller.
ALGIERIA: Rais Mbolhi - Essaid Belkalem, Rafik Halliche (97. Madjid Bougherra), Faouzi Ghoulam, Aissa Mandi - Medhi Lacen, Sofiane Feghouli, Saphir Taider (78. Yacine Brahimi), Mehdi Mostefa - Islam Slimani, Hilal Soudani (100. Abdelmoumen Djabou).
Sędzia: Sandro Ricci (Brazylia). Widzów 43 000.

Zapis relacji na żywo meczu Niemcy - Algieria

Algierczycy są dumni, Niemcy apelują do trenera. Kibice skomentowali mecz w Porto Alegre. źródło: SNTV/x-news