W Lublinie przegrali z pogodą. Mecz KMŻ - GKM Grudziądz został przerwany

(FIAŁ)
Sędzia wysłuchał uwag zawodników i zdecydował się przerwać mecz.
Sędzia wysłuchał uwag zawodników i zdecydował się przerwać mecz. Fot. Maryla Rzeszut
Zaledwie cztery wyścigi zdołano rozegrać w meczu dziewiątej kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej KMŻ Lublin - GKM Grudziądz. Przy prowadzeniu gości 13:11, zawody zostały przerwane ze względu na opady deszczu i zły stan toru.

Deszcz padał rano i zaczął ponownie w momencie rozpoczynania zawodów. Udało się rozegrać zaledwie cztery biegi. GKM objął prowadzenie po podwójnie wygranym wyścigu młodzieżowców, a w dwóch kolejnych był remis 3:3
Po czterech biegach uwagi od zawodników wysłuchał arbiter. Sędzia Krzysztof Meyze, po 30 minutowych oczekiwaniach, nie mógł podjąć innej decyzji, jak przerwać mecz. Wynik nie został zaliczony.

Trwają ustalenia odnośnie nowego terminu rozegrania tego pojedynku. Wiele wskazuje na to, że będzie to 13 lipca (niedziela). Na ten dzień przełożono już inny mecz Nice PLŻ Lokomotiv Daugavpils - PGE Marma Rzeszów.