Adrian Miedziński wygrał Challenge IME. Teraz pokaże się w Eurosporcie

Adrian Miedziński po raz pierwszy będzie ścigał się o medale IME.
Adrian Miedziński po raz pierwszy będzie ścigał się o medale IME. Mariusz Murawski
Świetna jazda w ostatnich meczach ligowych nie była przypadkowa. Adrian Miedziński w Debreczynie był najlepszy w finale eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy. Znamy już prawie całą stawkę.

Adrian Miedziński na Węgrzech przegrał z Juricą Pavliciem, Jonasem Davidssonem i Josefem Francem. Po rozegraniu wszystkich wyścigów 12 punktów dało mu wspólne prowadzenie z Januszem Kołodziejem. Obaj Polacy zrezygnowali z barażu o zwycięstwo i torunianin stanął na najwyższym stopniu podium, jako zwycięzca bezpośredniego pojedynku.

Awans do serii finałowej SEC wywalczyło siedmiu najlepszych zawodników z Debreczyna. Wcześniej stałe miejsca w stawce otrzymali od organizatorów obrońca tytułu Martin Vaculik, a także Emil Sajfutdinow, Tomasz Gollob, Nicki Pedersen, Grigorij Łaguta i Andreas Jonsson. Do rozdysponowania zostały jeszcze dwie stałe dzikie karty.

Teraz żużlowcy będą rywalizować o medale IME w serii czterech turniejów, które pokaże Eurosport: 6 lipca w Gustrow, 20 lipca w Togliatti, 9 sierpnia w Holsted i 19 września w Częstochowie.

1. Adrian Miedziński (Polska) 12 (3,2,2,3,2)
2. Janusz Kołodziej (Polska) 12 (3,2,3,2,2)