Laskarze z Torunia strzelają bramki w Malezji

Krystian Makowski ma już 3 bramki na koncie w Malezji.
Krystian Makowski ma już 3 bramki na koncie w Malezji. Lech Kamiński
Polska rozegrała trzy pierwsze mecze z Champions Challenge w Malezji. W każdym do siatki trafiali kadrowicze z Pomorzanina Toruń.

Od porażki 2:3 z Japonią i zwycięstwa 2:1 z Irlandią rozpoczęła reprezentacja udział w turnieju w malezyjskim Kuantan. W obu meczach do siatki trafali torunianie. W meczu z Japonią do siatki trafił Michał Raciniewski. Nie pomogło to jednak Polakom, którzy w 16 pojedynku z Japonią ponieśli już 8 porażkę.

W drugim meczu było już lepiej. Biało-czerwoni pokonali Irlandię 2:1, a wynik otworzył w pierwszej połowie Krystian Makowski, który trafił z krótkiego rogu. Drugiego gola dołożył po przerwie Paweł Bratkowski.
Makowski aż dwa razy pokonał w trzecim spotkaniu bramkarza Nowej Zelandii, ale dla Polski to nie był udany występ. Rywale ostatecznie wygrali 8:3.

Trener Karol Śnieżek zabrał ze sobą 18 zawodników, a w kadrze znalazło się miejsce dla sześciu torunian. Do Malezji polecieli Łukasz Domachowski (obecnie gra w Hiszpanii), Krystian Makowski, Michał Nowakowski, Michał Raciniewski, Sebastian Sellner i Bartosz Żywiczka (cała piątka z Pomorzanina).

Poprzednio Polacy brali udział w Champions Challenge w 2012 roku w Argentynie, gdzie zajęli ósme miejsce. Rok wcześniej w Republice Południowej Afryki była to szósta lokata.