Krzysztof Kasprzak najlepszy w Grand Prix Europy w Bydgoszczy [zdjęcia]

Jakub Stykowski
Krzysztof Kasprzak najlepszy w turnieju o Grand Prix Europy w Bydgoszczy.
Krzysztof Kasprzak najlepszy w turnieju o Grand Prix Europy w Bydgoszczy. Fot. Andrzej Muszyński
Sobotni turniej o Grand Prix Europy w Bydgoszczy bez Tomasza Golloba był inny. Zwyciężył Krzysztof Kasprzak, który został też liderem klasyfikacji przejściowej.

Monster Girls podczas Grand Prix w Bydgoszczy [zdjęcia]

Brak Tomasza Golloba, który jest idolem bydgoskiej publiczności, znacznie wpłynął na frekwencje. Na stadionie przy ulicy Sportowej 2 pojawiło się zaledwie około 6 tysięcy kibiców. Emocjonujących wyścigów jednak nie brakowało.

Zapis relacji na żywo: Grand Prix Europy w Bydgoszczy na żywo

Po zakończeniu rundy zasadniczej Polscy kibice mieli powody do radości. Wygrał bowiem Krzysztof Kasprzak, zdobywca 13 punktów. Tyle samo "oczek" zdobył Greg Hancock, a punkt mniej wywalczył Darcy Ward . Do półfinału awansował Jarosław Hampel. Po dobrym początku punktować przestał Adrian Miedziński i z dorobkiem 5 punktów został sklasyfikowany na 11. miejscu.
W pierwszym biegu półfinałowym najlepsi byli Polacy. Pewnie wygrał Hampel, a po walce z Andreasem Jonssonem drugi był Kasprzak. Chwilę później do finału awansowali Hancock i Ward.

Finał miał bardzo ciekawy przebieg. Początkowo prowadził Hampel. Później Kasprzak. Podczas trzeciego okrążenia na prowadzenie wysforował się Ward i wydawało się, że zwycięży. Na ostatnich metrach Australijczyka wyprzedził jednak Kasprzak i to Polak mógł cieszyć się z pierwszego w historii zwycięstwa w turnieju Grand Prix.

Kasprzak został też zdecydowanym liderem klasyfikacji przejściowej. Po dwóch turniejach ma 35 punktów. Drugi Nicki Pedersen uzbierał ich 24. Po 22 punkty mają Hampel, Hancock, Holder i Smolinski.

W trakcie dekoracji nie zabrakło kontrowersji. Puchar zwycięzcy wręczali bowiem Otylia Jędrzejczak i Jacek Rostowski, kandydaci do europarlamentu z listy Platformy Obywatelskiej.

Wyniki turnieju o Grand Prix Europy w Bydgoszczy:1. Kasprzak 18, 2. Ward 16, 3. Hampel 14, 4. Hancock 16, 5. Holder 11, 6. Jonsson 10, 7. Iverden 10, 8. Smolinski 7, 9. Zagar 6, 10. Miedziński 5, 11. Woffinden 5, 12. Pedersen 5, 13. Lindgren 5, 14. Batchelor 4, 15. Bjerre 4, 16. Harris 2, Woźniak ns, Przedpełski ns.