Zawisza Bydgoszcz w finale Pucharu Polski! To największy sukces w historii klubu [zdjęcia, wideo]

(STYK), wideo: (DARK)
Kadu, strzelec bramki dla Zawiszy.
Kadu, strzelec bramki dla Zawiszy. Fot. Paweł Skraba
Zawisza Bydgoszcz po raz pierwszy w historii klubu awansował do finału Pucharu Polski. Jest tym samym też blisko awansu do Ligi Europy!

Od momentu wywalczenia miejsca w czołowej ósemce T-Mobile Ekstraklasy czyli od poprzedniej soboty w Bydgoszczy liczył się tylko awans do finału Pucharu Polski. Temu celowi podporządkowane było w Zawiszy wszystko.

Z tego powodu w meczu ligowym z Ruchem Chorzów odpoczywało kilku podstawowych zawodników. Dziś wrócili, ale trzeba powiedzieć szczerze bydgoszczanie długo nie grali dobrego meczu. Do przerwy przegrywali 0:1, a później to goście stworzyli sobie kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Nie wykorzystywali jednak sytuacji.

Od 87. minuty w Bydgoszczy rozpoczęła się feta. Gola na 1:1 strzelił bowiem Kadu i było już niemal pewne, ż to podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zagrają w finale.

Dzisiejszy mecz półfinałowy z Jagiellonią zakończył się remisem. Przypomnijmy jednak, że przed tygodniem Zawisza wygrał na wyjeździe 2:0. Bydgoszczanie wygrali więc dwumecz 3:1 i zagrają w finale, który rozegrany zostanie na Stadionie Narodowym. Rywalem niebiesko-czarnych będzie zwycięzca dwumeczu Zagłębie Lubin - Arka Gdynia.

Więcej o meczu czytaj w środowej "Gazecie Pomorskiej".