Dramat w Klamrach. Sprawca wypadku nie usłyszy zarzutów [wideo]

Dodano: 15 kwietnia 2014, 7:47 Autor:

Do tragedii w Klamrach doszło w nocy z soboty na niedzielę.

Do tragedii w Klamrach doszło w nocy z soboty na niedzielę. (fot. Andrzej Bartniak)

Nie będzie śledztwa w sprawie wypadku w Klamrach [źródło: TVN24/x-news]

- Wszystko wskazuje na to, że 16-latek, który przeżył, spowodował wypadek w Klamrach - mówi prokurator Judyta Głowacka.

- Szok i niedowierzanie. Dzieci na korytarzach płaczą, czują ogromny żal - mówi Ewa Kaczmarek, dyrektor Zespołu Szkół w Starogrodzie. Znali się z ofiarami wypadku, do którego doszło o godz. 2 w nocy w niedzielę, w Klamrach. Przypomnijmy, renault scenic, którym jechało dziewięć młodych osób uderzył w drzewo. Przeżyły dwie: 16-latka siedząca z przodu oraz jej rówieśnik.

Przeczytaj również: 16-latek spowodował wypadek w Klamrach? Zobacz wizualizację tragicznego zdarzenia [wideo, zdjęcia]

Atmosfera powagi

Żałoba trwa w szkołach, do których uczęszczały ofiary. W Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie uczyła się najmłodsza z nich - 13-letnia Natalia. - To była wesoła, uśmiechnięta uczennica - mówi dyrektor Ewa Nowicka. - Uczyła się przeciętnie, ale była aktywna. Śpiewała w zespole, występowała w skeczach. Mówiliśmy o niej na apelu, panowała cisza, jak nigdy. Ostrzegliśmy przed zgubnymi zachowaniami. W czwartek klasa dziewczynki pójdzie na pogrzeb jej i jej kuzynki, gimnazjalistki z jedynki.

- Młodzież rozmawia z psychologami - dodaje Kaczmarek. - Jutro o godzinie 9.30 chętni wezmą udział we mszy św. Modlitwa pomoże wyciszyć emocje.

Młodzież z Chełmna wzięła udział w różańcu. - W klasztorze były tłumy - mówi Dominika Sarnecka, koleżanka ofiar: Hani i Pauliny.

Chłopca pilnują policjanci

Nie wiadomo, czy dziewczyna, która z wypadku wyszła bez szwanku, wskazała kierowcę, ale chłopakowi, który przeżył mundurowi pobrali krew do badań. Kilka godzin po zdarzeniu, gdy lekarz pozwolił, zbadano mu poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Był po spożyciu - miał poniżej 0,5 promila. Przebywają z nim rodzice. - Pilnują go też policjanci, skoro istnieje duże prawdopodobieństwo, że kierował autem - informuje podkom. Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - Może jutro zostanie wypisany do domu.

Prokurator rejonowy podjęła decyzję, że sprawę przekaże do Wydziału dla Nieletnich. - Dochodzenie trwa, wszystko wskazuje na to, że sprawca przeżył, a że jest nieletni, nie będzie odpowiadał jak dorosły - mówi Judyta Głowacka. - Nie spowodował katastrofy umyślnie. Wszystkie materiały przekażemy do sądu rodzinnego.

Czytaj również: Wypadek pod Chełmnem: chłopak, który przeżył jest w szpitalu, w sali pod nadzorem policyjnym [wideo]

Jeśli nastolatek jest odpowiedzialny za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, oznacza to, że kara dla niego będzie mniej dotkliwa. - Nie ma mowy o pozbawieniu wolności. Stosuje się ją w szczególnych sytuacjach, w przypadku zabójstw - dodaje Sobieralska. - Sąd rodzinny stosuje kary wychowawcze.

Wczoraj przesłuchano również właściciela rozbitego samochodu. Nie wie, kto zabrał mu kluczyki. Sam nikomu ich nie dawał, dlatego nie ma pojęcia, kto siedział za kierownicą. W wypadku zginął też jego syn.

Czytaj więcej o:
  • Klamry
  • policja
  • wypadek Klamry
  • wypadek w Klamrach
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy czujesz się bezpiecznie na ulicach Chełmna?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 100.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.