Joker Mekro Świecie pokonał Paleo Pogoń Proszowice

Siatkarki Jokera Mekro są już bardzo blisko awansu do I ligi. Teoretycznie potrzebują jeszcze tylko jednej wygranej. Sławomir Wojciechowski
W Łodzi i Gorlicach rozpoczęły się decydujące turnieje o wejście do I ligi kobiet. Pierwszy dzień pokazał, że walka o awans będzie bardzo zacięta.

Joker Mekro Świecie - Paleo Pogoń Proszowice 3:1 (21:25, 25:23, 25:21, 31:29)
Joker: Wenerska, I. Hohn, Lenz, Wójcik, Toborek, A. Hohn, Walczak (l) oraz Kutyła, Strządała.

Jokerki grają w Łodzi. W inauguracyjnym meczu mocno się męczyły z młodymi siatkarkami z Proszowic. Omal nie skończyło się tie-breakiem, bo w 4. secie Pogoń miała trzy piłki setowe. Na szczęście wówczas wyszło doświadczenie siatkarek z Kujawsko-Pomorskiego, które zdołały tę partię wygrać 31:29 i zakończyć spotkanie. W Jokerze wyróżniła się Ewelina Toborek, która w trudnych momentach potrafiła zdobyć ważne punkty. Dodajmy, że świecianki straciły dziś pierwszego seta w oficjalnym meczu w 2014 roku.

W drugim spotkaniu AZS Politechniki Śląskiej Gliwice przegrał z ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (22:25, 18:25, 25:12, 25:19, 15:17). Ten pojedynek rozgrzał miejscowych kibiców. Po dwóch odsłonach byli oni w euforii, ale potem drżeli o wynik. Gliwiczanki doprowadziły do piątego seta, a w nim prowadziły jeszcze 11:7. Zanosiło się na ich wygraną, ale chyba za szybko w nią uwierzyły. Końcówka to imponujący finisz łodzianek.

1. Joker Mekro Świecie 1 2 3-1
2. ŁKS Commercecon Łódź 1 2 3-2
3. AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1 1 2-3
4. Paleo Pogoń Proszowice 1 1 1-3

Jutro o godz. 17 ŁKS Łódź zagra z Pogonią Proszowice, a o godz. 19 Joker Mekro z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Piątek dla mistrzów

Drugi turniej rozgrywany jest w Gorlicach. W piątek wygrywali mistrzowie grupy 3. i 4. II ligi. Najpierw na inaugurację Ekstrim Gorlice zwyciężył Chemika II Police 3:1 (25:22, 25:21, 16:25, 25:22). Z kolei faworyzowane Nike Węgrów pokonało PLKS Pszczyna Jastrzębie Borynia 3:1 (25:12, 21:25, 25:23, 25:16).

1. Nike Wegrów 1 2 3-1
2. Ekstrim Gorlice 1 2 3-1
3. Chemik II Police 1 1 1-3
4. PLKS Pszczyna 1 1 1-3