KSK Noteć Inowrocław w finale drugiej ligi

Derby regionu dla razy wygrali inowrocławianie.
Derby regionu dla razy wygrali inowrocławianie. Dominik Fijałkowski
KSK Noteć Inowrocław po raz drugi pokonała AZS UMK Consus PBDI Toruń w półfinale play off drugiej ligi (w grupie A)

AZS UMK - KSK NOTEĆ 68:70 (23:11, 18:29, 11:19, 16:11)
AZS UMK: Kondraciuk 17, Malinowski 10 (1), Murowicki 8 (1), Przybyszewski 4, Derkowski oraz Lipiński 17 (5), Tlałka 8 (1), Bagaziński 2, Meszyński 2, Bernasiak 0, Bukowski 0.
KSK NOTEĆ: Grod 23 (2), Pochocki 14 (2), Filipiak 9 (1), Królikowski 9 (1), Michałek 2 oraz Wierzbicki 10, Jankowski 3, Koper 0.

Inowrocławianie w środowy wieczór poznają rywala w walce o pierwszą ligę. W drugim półfinale play off drugiej ligi Legia Warszawa remisuje z MKS Drogbruk Kalisz 1:1.

Podopieczni Dariusza Sikory fatalnie rozpoczęli mecz w Toruniu. Prowadzili tylko w 1. minucie (2:0). Po 1. kwarcie przegrywali aż 11:23.

Na początku 2. kwarty akademicy wygrywali już 30:13. Goście głównie dzięki udanym akcjom Bartosza Pochockiego szybko odrobili większość strat (40:41).

Kujawianie kontynuowali świetną grę w 3. kwarcie. Grod seryjnie zdobywał punkty. Po 30. min. byli lepsi o 7 pkt. (59:52).

Tomasz Lipiński po jednej z pięciu trójek zmniejszył przewagę (60:59), ale błyskawicznie odpowiedzieli Pochocki i Grod (65:59).

Do remisu doprowadził Kondraciuk (65:65), a torunian na prowadzenie w 37. min. wyprowadził Zbigniew Malinowski (67:65).

Wyrównał Bartosz Królikowski (67:67), choć trafił tylko dwa z czterech rzutów wolnych. W końcowej minucie Aleksander Filipiak zablokował Malinowskiego, a po chwili skierował piłkę do kosza (69:67).

Faulowany Kondraciuk trafił tylko jednego wolnego (69:68). Dawid Przybyszewski zablokował Filipiaka, ale błąd popełnił Tomasz Tlałka.

Na 12 sekund przed końcową syreną Lipiński sfaulował Groda. Skrzydłowy Noteci trafił tylko pierwszego wolnego (70:68). Lipiński zebrał piłkę, ale nie zdołał doprowadził do dogrywki. Spudłował rzut za 2 pkt.