Zawisza Bydgoszcz przegrał z Legią Warszawa [zobacz wypowiedzi - wideo]

(STYK), (FIAŁ)
Zawisza tym razem nie zdołał pokonać Legii.
Zawisza tym razem nie zdołał pokonać Legii. fot. T-Mobile Ekstraklasa/x-news
Sensacji nie było. Zawisza Bydgoszcz przegrał z Legią Warszawa, ale i tak zagra w grupie mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy.

Zawiszanie już przed meczem mieli zagwarantowany udział w grupie mistrzowskiej. Mimo to jednak na pewno chcieli wygrać prestiżowy mecz w Warszawie.

Zapis relacji na żywo: Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz na żywo

Niestety, Legia była dziś zespołem zdecydowanie lepszym. Do przerwy było 0:0. Warszawianie byli jednak znacznie aktywniejsi, czego efektem było chociażby 11 rzutów rożnych.

Po przerwie miejscowi szybko zdobyli bramkę. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Miroslav Radović. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Michał Żyro, który asystował przy pierwszej bramce.

Bydgoszczanie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Odrobienie dwubramkowej straty w meczu z Legią było bowiem mało realne. Od 81. minuty zawiszanie grali ponadto w dziesiątkę, bo z boiska wyleciał Kamil Drygas.

Grę w przewadze wykorzystali piłkarze Legii, którzy zdobyli trzecią bramkę. W 85. minucie znów w piłkę bramce umieścił Radović.

Więcej w poniedziałkowej "Gazecie Pomorskiej".

Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Miroslav Radović 49. - asysta Michał Żyro, 2:0 Michał Żyro 52. - asysta Ondrej Duda, 3:0 Miroslav Radović 85. - asysta Łukasz Broź.

LEGIA (trener Henning Berg): Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Dossa Junior, Brzyski - Vrdoljak, Helio Pinto (74. Łukasik) - Żyro, Duda, Ojamaa (85. Raphael Augusto) - Radović (88. Orlando Sa).
Żółte kartki: Radović, 29. - faul.

ZAWISZA (trener Ryszard Tarasiewicz): Kaczmarek - Lewczuk, Nawotczyński, Andre Micael, Ziajka - Dudek, Drygas - Wojciechowski (60. Luis Carlos), Wójcicki, Petasz (88. Alvarinho) - Vasconcelos (69. Kadu).
Żółte kartki: Drygas, 64. - niesportowe zachowanie, Drygas, 81. - faul.