Olimpia bez punktów. Grudziądzanie przegrali w Bełchatowie [wideo]

(FIAŁ), wideo: Orange sport/x-news
Olimpia nie zdobyła punktu w Bełchatowie, mimo że prowadziła 1:0.
Olimpia nie zdobyła punktu w Bełchatowie, mimo że prowadziła 1:0. Paweł Skraba
Stojący na wysokim poziomie mecz obejrzeli kibice w Bełchatowie. GKS wygrał na własnym boisku z Olimpią Grudziądz 2:1.

Zapis relacji na żywo: Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Olimpia Grudziądz na żywo

Oba zespoły od początku odważnie atakowały, ale lepiej wychodziło to miejscowym. To zespół GKS-u stwarzał sobie groźniejsze sytuacje i niewiele brakowało, by po dwudziestu minutach prowadził. Strzał Kirovskiego był jednak minimalnie niecelny.

Goście odpowiedzieli uderzeniem Marcina Smolińskiego obok bramki Malarza. W 25. minucie, to grudziądzanie strzelili gola. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Robert Pisarczuk, który wykorzystał złe wybicie piłki przez obrońców i mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi bełchatowian.

Chwilę później bełchatowianie doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie Michała Maka wykończył Kirovski. Pod koniec pierwszej połowy znakomicie spisał się w bramce Fabiniak, broniąc strzały Mateusza Maka oraz Kamila Poźniaka.

Decydujący cios, GKS zadał po godzinie gry. Akcję obrońców zakończył Adrian Basta, wykorzystując dokładne dośrodkowanie Norambueny. Gospodarze chwieli podwyższyć prowadzenie, ale dobrze w bramce Olimpii spisywał się Fabiniak. Grudziądzanie dobrą okazję do wyrównania pod koniec meczu, gdy źle zachował się Malarz, wypuszczając piłkę po dośrodkowaniu, ale nie zdołali skierować jej do bełchatowskiej bramki. Miejscowi mogli skontrowali 60 sekund później, ale po strzale Michała Maka, piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Fabiniaka.

Pomeczowa wypowiedź trenera Dariusza Kubickiego

GKS Bełchatów - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Robert Pisarczuk 24. - bez asysty, 1:1 Hristijan Kirovski 33. - asysta Michał Mak, 2:1 Adrian Basta 66. - asysta Alexis Norambuena,

PGE GKS (trener Kamil Kiereś): Malarz - Basta, Wilusz, Baranowski, Alexis Norambuena - Baran, Szymański, Mateusz Mak (90+2. Wroński), Poźniak (64. Turkovs) - Michał Mak (90+1. Renusz), Kirovski.
Żółta kartka: Norambuena, 90+1 - faul.

OLIMPIA (trener Dariusz Kubicki): Fabiniak - Pisarczuk, Piter-Bućko, Staniek, Banasiak - Kłus (70. Ruszkul), Smoliński, Suchocki, Szczot (76. Rogalski) - Kowalczyk (64. Gawęcki), Cieśliński.
Żółta kartka: Piter-Bućko, 55. - faul.

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom), asystenci: Lis, Lekki, techniczny: Gaczyński.