Chojnice. Heysel z sukcesem w Warszawie

Dodano: 8 marca 2014, 6:00 Autor:

Owacją na stojąco przyjęto w Warszawie przedstawienie Chojnickiego Studia Rapsodycznego o dramatycznych wydarzeniach na belgijskim stadionie w 1985 r.

Spektakl został pokazany na konferencji podsumowującej program "Razem bezpieczniej" zorganizowanej w ministerstwie spraw wewnętrznych, bo podczas premiery w Chojnicach zachwyciła się nim Elżbieta Rusiniak, dyrektorka wydziału profilaktyki w departamencie nadzoru MSW.

- Obiecała, że nas wypromuje - relacjonuje Grzegorz Szlanga, reżyser spektaklu. - Po gorącym przyjęciu w Warszawie powiedziała nam, że była pewna, że tak właśnie będzie, a my mamy już mnóstwo zaproszeń - z Warszawy, Poznania, Legnicy i innych miast. I telefony wciąż dzwonią.

Szlanga podkreśla, że spektakl się obronił, że został odebrany tak, jak zakładali jego twórcy, a sam przekaz zrobił wrażenie. - Ważne jest to, że przedstawienie się rozwija, że jest coraz lepsze, bo słuchamy siebie nawzajem - mówi. - Będziemy je pokazywać, nie znam jeszcze konkretnych terminów, bo musimy je zgrać z kalendarzem naszych aktorów.

Na konferencji nie zabrakło przedstawicieli chojnickiego starostwa, bo przypomnijmy to właśnie tu narodził się program bezpiecznego kibicowania, za który wydział edukacji otrzymał drugie miejsce i 50 tys. zł na rozmaite działania. Jednym z nich był właśnie spektakl pt. "Heysel".

Powody do radości ma nie tylko Grzegorz Szlanga, ale też autorki scenariusza Emilia Piątek i Maria Cyganowicz oraz aktorzy: Piotr Rutkowski, Łukasz Sajnaj, Damian Szmaglinski, Paulina Kosiedowska, Klaudia Podolska i Kamila Puchalska. To ich wspólny sukces.

Przypomnijmy, że sztuka odnosi się do autentycznych wydarzeń podczas meczu pomiędzy Juventusem a Liverpoolem na stadionie "Heysel", na którym w czasie zamieszek śmierć poniosło kilkudziesięciu kibiców.

Czytaj więcej o:
  • Chojnice
  • Chojnickie Studio Rapsodyczne
  • spektakl Heysel
  • teatr
  • występ w Warszawie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy to dobrze, że samorząd inwestuje w ścieżki rowerowe?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 67.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.