Zawisza Bydgoszcz przegrał z Lechią Gdańsk. Trzy bramki Tuszyńskiego! [wideo, zdjęcia]

(STYK)
Zawisza Bydgoszcz przegrał z Lechią.
Zawisza Bydgoszcz przegrał z Lechią. Fot. Mateusz Bosiacki
Zawisza po raz pierwszy w tym sezonie stracił na własnym boisku trzy bramki i to zespół Lechii Gdańsk może cieszyć się ze zwycięstwa w Bydgoszczy.

Zawisza Bydgoszcz-Lechia Gdańsk

To był bardzo ważny mecz dla Zawiszy. Niebiesko-czarni mogli bowiem powiększyć przewagę nad goniącymi ją drużynami w walce o miejsce w grupie 1-8.

W pierwszej połowie częściej przy piłce byli zawiszanie, ale nie przekładało to się na okazje strzeleckie. Strzałów było niewiele. Skuteczniejsi byli goście, którzy prowadzili 1:0 po bramce strzelonej w 25. minucie przez Tuszyńskiego.

Link do relacji na żywo: Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk na żywo
Kibice którzy przybyli na stadion Zawiszy po zmianie stron mieli nadzieję na szybkie wyrównanie. Niestety, po chwili śpiewali "nic się nie stało...". A stało się. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części meczu po drugim goli Tuszyńskiego było bowiem 2:0 dla Lechii.

Później podopieczni Ryszarda Tarasiewicza byli aktywniejsi, ale nie zdołali zdobyć kontaktowej bramki. W dodatku w 79. minucie zostali dobici przez rywala. Trzeciego gola strzelił bowiem Tuszyński.

Więcej o meczu we wtorkowej "Gazecie Pomorskiej".

Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk 0:3 (0:1)
ZAWISZA: Kaczmarek - Lewczuk, Skrzyński, Micael (46. Strąk), Ziajka - Dudek, Drygas - Carlos, Masłowski, Wójcicki (64. Wojciechowski) - Vasco.
LECHIA: Kaniecki - Qualembo, Janicki, Bieniuk, Leković - Frankowski, Dawidowicz, Zyska (26. Pietrowski), Wiśniewski (87. Sadajew), Makuszewski (76. Pazio) - Tuszyński.