A jednak kryzys? Polski Cukier SIDEn rozbity w Dąbrowie Górniczej

Torunianie ponieśli trzecią porażkę w tym sezonie.
Torunianie ponieśli trzecią porażkę w tym sezonie. Lech Kamiński
Porażka z WKK Wrocław przed tygodniem chyba nie była przypadkiem. Tym razem torunianie wysoko przegrali z MKS Dąbrową Górnicza.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier SIDEn 84:69 (25:14, 20:17, 21:19, 18:19)
MKS: Szymański 17 (2), Maj 13 (1), Wołoszyn 11 (2), Małecki 11 (1), Piechowicz 9 (1) oraz Zmarlak 11, 9 zb., Wróbel 8, Wieczorek 4
POSKI CUKIER: Żytko 15 (1), 5 as., Wojdyła 9, 10 zb., Bochno 7 (1), Djurić 2 oraz Perka 12, 7 zb., Śmigielski 9, Stępień 6, Jankowski 3 (1), Plebanek 2.

Torunianie pojechali na trudny mecz do Dąbrowy Górniczej bez trzech graczy. Do składu wrócił co prawda Alex Perka, ale do kontuzjowanego wcześniej Wojciecha Barycza dołączyli Łukasz Wilczek i Adam Lisewski. Osłabienie nie może być wytłumaczeniem tak słabej gry i porażki, nawet w takim składzie lider I ligi powinien sobie poradzić z zespołem, który przegrał cztery ostatnie mecze.
Prowadzenie gospodarzy nie było praktycznie ani przez chwilę zagrożone. W trzeciej kwarcie torunianie zbliżyli się na 8 pkt (54:46), a w ostatniej nawet na 72:67 w 37. minucie. Zaraz jednak MKS odpowiadał serią punktów. Najwyższą przewagę osiągnął w 28. minucie - 64:46.

Kiepsko działała defensywa, MKS miał 50 procent skuteczności z gry. Torunianie tylko 40 proc., z dystansu trafili 3 rzuty na 20 prób, przegrali także zbiórki 33:37. Znowu nie mogli odnaleźć się nowi gracze w zespole: Marko Djurić miał 1/7 z gry i 3 zbiórki, Michał Jankowski 1/9 (trafił z dystansu w samej końcówce).