Wda Świecie o gola lepsza od Sparty Brodnicy

Bramkarz Sparty Mateusz Kępka w Świeciu zachował czyste konto. Jedyny gol w meczu padł zaraz po jego zejściu z boiska. Sławomir Wojciechowski
W kolejnym sparingu trzecioligowa Wda Świecie pokonała Spartę Brodnica 1:0. Gola strzelił z rzutu wolnego Mateusz Fredyk.

Wda Świecie - Sparta Brodnica 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Fredyk (84, rzut wolny).
Wda: Skowroński (46. Zapała) - Kocieniewski (46. Szczukowski), Witucki, Urbański, Czyżniewski (46. Fredyk) - Brzeziński (75. Moranowski), Moranowski (46. Wenerski) - Talaśka (46. M. Kot), S. Kot (18. Czerwiński/75. Mik), Kardas (46. Chabowski) - Mik (46. Subkowski).
Sparta: Kępka (81. Kaźmierczyk) - Katerla, Bieńkowski, Lamka, Modracki - Żurowski, Klonowski - M. Wiśniewski, A. Wiśniewski, Ciechowski - Prylewski. Na zmiany weszli w 2. połowie także: Paczkowski, Golovatienko, Śnieć, Rupiński, Zalewski, Szymański.
W Świeciu doszło do starcia wicelidera III ligi z zespołem, który jest bliski, by jesienią w tej klasie rozgrywkowej ponownie zagrać. W 1. połowie klarownych okazji było niewiele. Obie drużyny szukały szczęścia głównie przy stałych fragmentach gry. W 3. min. z rzutu wolnego niecelnie uderzał Patryk Urbański. 180 sekund później najlepszą w tej części gry okazję dla Wdy miał Radosław Mik, ale przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Kępką. Sparta mogła objąć prowadzenie w 30. min. po kontrze, ale Mateusz Skowroński obronił lekki strzał Mateusza Prylewskiego. Jeszcze lepszą sytuację miał 6 minut później Łukasz Ciechowski, ale trafił tylko w boczną siatkę. Tuż przed przerwą powinno być 1:0 dla gospodarzy, lecz Kępka wygrał pojedynek sam na sam z Bartoszem Czerwińskim.

Filmowy gol Fredyka

Po przerwie inicjatywę posiadali trzecioligowcy, choć długo nic z tego nie wynikało. Lider IV ligi gorzej prezentował się od 58. min., gdy boisko opuścili Michał Żurowski, Adam Wiśniewski, Rafał Klonowski i Piotr Lamka. W 65. min. Maciej Kot w sytuacji sam na sam ograł już Kępkę, ale z ostrego kąta nie trafił w bramkę. W 84. min. świecianie w końcu objęli prowadzenie. Perfekcyjnie rzut wolny (w stylu Ludowica Obraniaka z debiutu w reprezentacji Polski) wykonał Mateusz Fredyk, a rezerwowy golkiper Sparty Maciej Kaźmierczyk tylko odprowadził wzrokiem piłkę do siatki. Dwie minuty później na boisku doszło do małej przepychanki po ostrym faulu Mariusza Śniecia. Nowy boczny defensor Sparty otrzymał czerwoną kartkę. W 88. min. kropkę nad "i" mógł postawić Radosław Mik, ale przegrał pojedynek z Kaźmierczykiem.