Michał Kwiatkowski zostawił za sobą Contadora i prowadzi w Volta ao Algarve!

(p)
Michał Kwiatkowski ma szanse na zwycięstwo w Portugalii.
Michał Kwiatkowski ma szanse na zwycięstwo w Portugalii. archiwum
Doskonale na progu sezonu spisuje się Michał Kwiatkowski. Torunianin objął prowadzenie w mocno obsadzonym wyścigu Volta ao Algarve

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) wygrał w miejscowości Monchique, po samotnym finiszu, drugi etap kolarskiego wyścigu dookoła portugalskiej prowincji Algarve i zdobył koszulkę lidera. Polak wyprzedził o sześć sekund aktualnego mistrza świata, reprezentanta gospodarzy Rui Costę (Lampre-Merida) oraz dwukrotnego zwycięzcę Tour de France Hiszpana Alberto Contadora.

1. etap wygrał sprinter Sacha Modolo (Lampre-Merida), który pokonał swojego klubowego kolegę - Rui Costę. 3 miejsce zajął Alessandro Petacchi (Omega Pharma - Quick Step). 24 był Michał Kwiatkowski, a 143. miejsce zajął Michał Gołaś.

To od tego wyścigu rozpoczął się wielki sezon "Kwiatka" przed rokiem. Torunianin w poprzedniej edycji zajął w Portugalii 2. miejsce, tuż za swoim kolegą z Omegi Pharmy Tony Martinem. Taka sama kolejność była także w czasówce na jednym z etapów.

Teraz ma szanse na poprawienie tego wyniku. Po 2. etapach prowadzi, ma 4 sekunddy przewagi nadd Costą i 12 sekund nad Contadorem.