Udany początek rundy wiosennej! Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Cracovię [wideo]

(DARK), (STYK) z Krakowa
W zespole Zawiszy mimo obaw wystąpił Michał Masłowski.
W zespole Zawiszy mimo obaw wystąpił Michał Masłowski. Fot. Mateusz Bosiacki
Zawisza Bydgoszcz udanie rozpoczął piłkarską wiosnę w T-Mobile Ekstraklasie. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wygrali w Krakowie.

Runda wiosenna T-Mobile Ekstraklasa rozpoczęta. Pierwsze dwa mecze rozegrano w piątek. Dziś do gry wkroczył Zawisza, który na wyjeździe zmierzył się z Cracovią.

Bydgoszczanie wygrali 2:0. Obie bramki zdobyli w drugiej połowie. Ich autorami byli Drygas i Vasco.

Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:0)
Bramki: Drygas (72, głową), Vasco (85 - karny).
CRACOVIA: Perdilić - Nykiel, Żytko, Dąbrowski, Marciniak, Danielewicz (87. Kita), Szeliga (66. Bernhardt), Straus, Ntibazonkiza, Boljević, Steblecki (56.Dudzic).
Ławka rezerwowych: Pilarz, Kuś, Zejdler, Rakels, Trener Wojciech Stawowy,

ZAWISZA: Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Skrzyński, Ziajka - Drygas, Dudek - Wójcicki (80. Wojciechowski), Masłowski (90+2. Hermes), Carlos (90. Petasz) - Vasco.
Ławka rezerwowych: Witan, Ciechanowski, Geworgjan, Nawotczyński. Trener Ryszard Tarasiewicz.
Sędziuje Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 8011

Zapis relacji na żywo meczu Cracovia - Zawisza

KONIEC MECZU. Zawisza wygrał 2:0.
90+2' - Z dystansu uderzył Petasz.
90+2' - Za Masłowskiego wchodzi Hermes.
90' - Za Carlosa wchodzi Petasz.
87' - Kolejną znakomitą okazję zmarnował Carlos. Po podaniu Wojciechowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale strzelił słabo - wprost w niego.
86' - Kita za Danielewicz.
85' - GOOOL! Vasco zamienia jedenastkę na bramkę. Zawisza prowadzi 2:0!!!
85' - Rzut karny dla Zawiszy!
84'- Dwie kolejne bardzo dobre okazje dla niebiesko-czarnych. Najpierw bramkarz Cracovii desperackim wślizgiem ubiegł atakującego Carlosa. Po chwili piłkę sprzed strzelającego do pustej bramki Masłowskiego wybił Nykiel.
82' - Po serii wyzwisk na piłkarzy i właściciela klubu kibole Zawiszy chcieli opuścić stadion. Spiker poinformował ich, że będą mogli wyjść 40 minut po zakończeniu meczu.
81' - Mogłaby być kolejna dobra okazja dla Zawiszy. Niestety, Vasco źle przyjął piłkę w polu karnym.
80' - Zmiana w zespole Zawiszy. Za Wójcickiego wchodzi Wojciechowski.
79' - Żółta kartka dla Żytki za faul na Vasco.
78' - Kolejna bardzo dobra akcja Zawiszy. Zabrakło centymetrów, by bydgoszczanie prowadzili 2:0. Po strzale Lewczuka piłka odbiła się od słupka.
77' - Masłowski powstrzymał kontrę Bernharda w nieprzepisowy sposób, za co został ukarany żółtą kartką.
76' - Okres przewagi Zawiszy.
75' - Świetnie dogranie Masłowskiego wzdłuż bramki Cracovii. Wielka szkoda, że nikt z niebiesko-czarnych nie zamknął akcji.
74' - Z około 20 metrów strzelał Drygas. Piłka minęła bramkę gospodarzy około półtora metra.
72' - GOL DLA ZAWISZY! Po dośrodkowaniu z rożnego Skrzyńskiego bramkę zdobywa Drygas.
71' - Strzał Masłowskiego obronił bramkarz Cracovii, ale wybił piłkę przed siebie. Bliski dojścia do niej był Vasco, ale uprzedził go Marciniak.
70' - Okres niedokładnej gry piłkarzy obu drużyn.
66' - Zmiana w zespole gospodarzy. Kontuzjowanego Szeligę zmienia Bernhardt.
66' - Niesygnalizowanie uderzył Boljević, ale Kaczmarek zdołał odbić piłkę.
65' - Kolejny faul. Tym razem Masłowski sfaulował Danielewicza.
64' - Gracz Cracovii uderzył w mur.
63' - Rzut wolny dla gospodarzy po faulu Dudki na Danielewiczu.
62' - Mogło być bardzo groźnie pod bramką "Pasów" po niefortunnym wybiciu piłki przez Perdilca. Carlos jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a potem uderzenie Wójcickiego zostało zablokowane.
61' - Micael powstrzymał w polu karnym Ntibazonkizę. Kibice gospodarzy domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia był jednak nieugięty.
60' - Kolejna groźna akcja gospodarzy. Kaczmarek jednak czujny.
58' - Ładna akcja "Pasów". Piłka jak po sznurku. W jej finalnym etapie Marciniak dograł do Bojlevica. Ten uderzył bez przyjęcia, ale w bramce Zawiszy bardzo czujny był Kaczmarek.
57' - Groźną sytuację Ntibazonkizy zażegnał Lewczuk, wybijając piłkę na rzut rożny.
56' - Za Stebleckiego wchodzi Dudzic.
55' - Strzelał Boljević, 5 metrów od bramki Zawiszy.
55' - Tempo gry spadło. Zauważyć można wiele błędów i niedokładnych podań piłkarzy obu drużyn.
50' - Zawiszanie przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Akcję celnym strzałem zakończył Vascvo. Szkoda, że uderzenie było dość słabe i na dodatek w środek bramki.
49' - Bydgoszczanie źle rozegrali rzut rożny, gospodarze rozpoczęli kontrę, którą jednak przerwał Carlos. Jego podanie do Wójcicki przeciął jednak obrońca "Pasów".
49' - Kolejny rzut rożny dla Zawiszy.
48' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Skrzyński, ale interweniujący bramkarz Cracovii był faulowany.
47' - Kontra Zawiszy. Świetnie lewą stroną uciekł Carlos, uderzył technicznie, ale wyciągnięty jak struna Perdilić zdołał wypić piłkę na rzut rożny.
47' - Groźna akcja gospodarzy. Ziajka uprzedził Strausa.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Pomeczowa wypowiedź Wojciecha Stawowego, trenera Cracovii.

Koniec pierwszej połowy. Jest 0:0.
45' - Dudek trafił w mur.
44' - Rzut wolny dla Zawiszy z około 20 metrów.
44' - Żółtą kartką ukarany został Steblecki.
42' - W sytuacji sam na sam z Kaczmarkiem znalazł się Steblecki. Minął bramkarza Zawiszy i miał przed sobą pustą bramkę. Tylko desperacki wślizg kapitana niebiesko-czarnych uchronił Zawiszę od straty gola.
41' - Carlos po starciu z Nykielem domagał się rzutu karnego. Niepotrzebnie, bo faulu nie było.
39' - Z dystansu strzelał Szeliga, ale niezbyt celnie - w sam środek bramki. Kaczmarek bez problemu łapię piłkę.
38' - Z narożnika pola karnego uderzał Danielewicz. Posłał piłkę obok bramki.
36' - Rzut wolny dla Zawiszy. Po dośrodkowaniu Skrzyńskiego powstało duże zamieszanie, ale skończyło się na dużym strachu dla "Pasów", ponieważ Masłowski uderzył wysoko nad bramką.
35' - Pomysłowy rozegrany rzut wolny. Straus lekko kopnął piłkę obok muru Zawiszy i w sytuacji sam na sam z Kaczmarkiem znalazł się Boljević. Bramkarz Zawiszy fenomenalnie odbił piłkę po jego strzale.
34' - Rzut wolny z około 30 metrów po przypadkowy zagraniu piłki ręką przez Dudka.
33' - Dobra akcja prawą stroną Nykiela, który uderzał z 12 metrów. Pomylił się nieznacznie.
32' - Bramkarz Cracovii niczym Artur Boruc, ale z o wiele lepszym skutkiem, przepuścił sobie piłkę piętą czym zwiódł Wójcickiego.
31' - Duży kiks Ntibazonkizy. Najpierw przedarł się lewym skrzydłem, wpadł w pole karne, ale na nasze szczęście uderzył fatalnie - wzdłuż pola karnego.
29' - O piłkę przed polem karnym powalczył Vasco. Napastnik Zawiszy został jednak powstrzymany.
27' - Opatrywany był jeden z graczy Cracovii. Gra została już jednak wznowiona.
24' - Rajd Masłowskiego zatrzymany przed polem karnym gospodarzy.
24' - Kompletnie nieudane podanie Skrzyńskiego w kierunku Carlosa.
23' - Boljević uderzał z około 20 metrów. Metr od bramki Kaczmarka.
21' - Mogło być 1:0! Z lewej strony wrzucał Carlos. O piłkę powalczył Vasco, trafiła ona do Żytki, który zwlekał z jej wybiciem i wślizgiem trącił ją Drygas. Zabrakło dosłownie pół metra, aby niebiesko-czarni objęli prowadzenie.
19' - Masłowski zbyt szybko pozbył się piłki, podając do Carlosa. Zamiast podciągnąć grę pod bramkę "Pasów".
17' - Kibice Zawiszy skandują: Zawisza to my, a nie wy. Indywidualnie "dostało się" także Geworgjanowi.
16' - Z rzutu rożnego wrzucał Boljević jednak Kaczmarek wypiąstkował piłkę, a Wójcicki wybił ją za linię środkową.
15' - Z narożnika pola karnego uderzał Sebastian Steblecki. Piłka skozłowała przed Kaczmarkiem, który wybił ją na rzut rożny.

Zdobywca pierwszej bramki Kamil Drygas dla pomorska.pl

14' - Z 20 metrów strzelał Masłowski. Posłał piłkę półtora metra obok prawego słupka bramki gospodarzy.
11' - Po stracie piłki przez Carlosa gospodarze przeprowadzili groźną akcję. Napastnik Cracovii był jednak na spalonym.
10' - Rajd prawą stroną Lewczuka. Po wrzutce do Wójcickiego, ten ostatni główkował niecelnie.
9' - Strzał Nykiela został zablokowany. Kibice Zawiszy są jak wspominaliśmy obecni na meczu, ale nie dopingują swojej drużyny.
7' - Po wrzutce Carlosa bliski dojścia do piłki był Vasco, ale został uprzedzony przez Marciniaka.
7' - Zbyt niskie dośrodkowanie Ziajki.
6' - Lewą stroną ruszył Carlos, ale jego podanie do Drygasa było niedokładne.
5' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Ziajki.
4' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Skrzyński. Gospodarze dobrze przyblokowali graczy Zawiszy.
3' - Ntibazonkiza niedokładnie do partnerów.
1' - Rozpoczął się mecz. Kibice Zawiszy skandują: Piłkarzyki... Dostało się także Radosławowi Osuchowi.
0' - Z Krakowa witają Dariusz Knopik i Jakub Stykowski.