Pierwsze zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego. Trofeo na Majorce

Michał Kwiatkowski w tym sezonie będzie startował w biało-czerowne koszulce mistrza Polski. archiwum
Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) wygrał na Majorce kolarski wyścig Trofeo Serra de Tramuntana.

Kolarze musieli pokonać 152 kilometry na górzystej trasie. Kilku kolarzy próbowało akcji ofensywnych, czterech najkatywniejszych, w tym Michał Kwiatkowski, połączyło się 10 kilometrów przed metą,

Mistrz Polski z Torunia od razu spróbował samotnej akcji i samotnie dojechał na metę. Wyprzedził o 27 sekund pierwszą grupę, z której najszybciej finiszował Norweg Edvald Boasson Hagen (Sky). Na trzeciej pozycji metę minął Włoch Francesco Gavazzi (Astana).
Był to trzeci z serii czterech niezależnych wyścigów wchodzących w skład Challenge Mallorca. W poprzednich Kwiatkowski zajął miejsca miejsca 98. i siódme. Ostatni wyścig odbędzie się w środę.

Na Majorce rozpoczynają sezon także inni czołowi polscy kolarze, także drugi torunianin w Omedze Pharmie Michał Gołaś oraz zawodnicy nowej polskiej grupy zawodowej ActiveJet. W barwach tej ostatniej w Trofeo Serra de Tramuntana wystartowali kolejni wychowankowie Pacificu: Arkadiusz Owsian (93. miejsce) i Emanuel Piaskowy (102).