logo portalu
Jesteś tu: Strona główna Soczi 2014 Artykuł

Niesamowite finały narciarskich sprintów. Bjoergen bez medalu

Dodano: 11 lutego 2014, 15:05 Autor:

Bjoergen na kolanach. Upadek gwiazdy i koniec marzeń o sześciu złotych medalach, Press Focus/x-news

Marit Bjoergen upadła na finiszu sprintu i była ostatnia w finale. W finale mężczyzn leżało aż trzech narciarzy. Dwa złota dla Norwegii.

O pechu polskich narciarzy już informowaliśmy wcześniej. Niesamowity przebieg miały oba finały w sprintach narciarskich. Napierw w biegu pań szanse na medal na finiszu straciła Marit Bjoergen, Norweżka miała kłopoty, biegła z tyłu, ale ostatnie nadzieje odebrał jej upadek na ostatniej prostej.

Złoto wywalczyła Norweżka Maiken Caspersen Falla, o 0,38 s wyprzedziła rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg, a o 0,4 Słowenkę Vesnę Fabjan.

Jeszcze bardziej dramatyczny był finał mężczyzn. Na kilkaset metrów przed metą przewróciło się aż trzech biegaczy, w tym faworyt gospodarzy Siergiej Ustiugow.

Ostatecznie złoto dla bezkonkurencyjnego od eliminacji Oli Vigena Hattestada (Norwegia), srebro dla Teodora Petersona (Szwecja). Brąz zdobył w ten sposób kolejny Szwed Emil Joensson. To jeden z bardziej niezwykłych medali w historii ZIO. Narciarz zasłabł już starcie, został daleko z tyłu, a potem wykorzystał dar od losu i pech rywali.

Na mecie Joensson stracił aż 19 sekund do mistrza olimpijskiego, co jest zapewne rekordem w sprincie olimpijskim. Był tak wycieńczony, że nie potrafił sam opuścić stadionu narciarskiego.

Czytaj więcej o:
  • igrzyska olimpijskie
  • marit bjoergen
  • soczi 2014
  • sport
  • sprint narciarski
Zobacz inne artykuły
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem

Ile medali zdobędą Polacy na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1057.
Najczęściej czytane

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015