Niezawodny Pomorzanin Toruń. Mamy srebro w halowych mistrzostwach!

Karol Szyplik w finale cztery razy pokonał bramkarza Grunwaldu.
Karol Szyplik w finale cztery razy pokonał bramkarza Grunwaldu. Lech Kamiński
Pomorzanin blisko złota, ale ostatecznie ma srebro w Halowych Mistrzostwach Polski. Karol Szyplik został MVP turnieju finałowego.

W finale wydawało się, że Pomorzanin będzie bez wielkich szans w starciu z naszpikowanym kadrowiczami Grunwaldem. Tymczasem niewiele brakowało w finale do niespodzianki. Pomorzanin w 41. minucie prowadził 5:4, a na 4. minuty przed końcem przegrywał tylko 6:7. Decydującego gola w 56. minucie strzelił Artur Mikuła.

Najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego wybrano naszego Karola Szyplika, który w dwóch meczach strzelił w sumie 8 goli. Nagrodę dla najlepszego bramkarza zgarnął Mariusz Chyła z Grunwaldu.

Mecz półfinałowy
AZS AWF - Pomorzanin 7:13 (1:6)
BRAMKI: Szyplik 4, Kamiński 3, Raciniewski 2, K. Makowski 2, Kunklewski, Szrejter

Finał
Grunwald - Pomorzanin 8:6 (4:3)
BRAMKI: Szyplik 4, K. Makowski, Raciniewski

Pomorzanin: Domachowski - Kunklewski, Szyplik, Raciniewski, K. Makowski oraz M. Makowski, Girtler, Zieliński, Szrejter, Kamiński, Rutkowski.

Inne mecze: półfinał: Grunwald - Stella 20:9; o brąz: AZS AWF - Stella Gniezno 9:7