Grudziądzanie brodzą w śniegu i winią MPGN [zdjęcia]

Dodano: 29 stycznia 2014, 20:00 Autor:

Przy blokach mieszczących się przy ul. Elbląskiej jej i okolicznych posesjach trakty dla pieszych nie są odśnieżane od piątku. - To skandal! - grzmią mieszkańcy. - Za takie zaniedbania ktoś powinien ponieść surową karę.

Przy blokach mieszczących się przy ul. Elbląskiej jej i okolicznych posesjach trakty dla pieszych nie są odśnieżane od piątku. - To skandal! - grzmią mieszkańcy. - Za takie zaniedbania ktoś powinien ponieść surową karę. (fot. Piotr Bilski)

- Chodnika nawet nie widać, bo całość terenu przy blokach pokrywa gruba warstwa śniegu - denerwuje się nasza Czytelniczka z ul. Elbląskiej. MPGN zapewnia: - W najbliższych dniach będzie lepiej. A firma, działająca na zlecenie MPGN-u i odpowiadająca za utrzymanie porządku twierdzi, że miejska spółka zalega z płatnościami.

- Starsi ludzie mają ogromny problem, by pokonać te zaspy, zalegające na chodnikach od kilku dni! - alarmuje "Pomorską" Czytelnik z ul. Słowackiego.

Za utrzymanie porządku w budynkach i przyległych posesjach zarządzanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami odpowiada firma "Vatex” z Sopotu, wyłoniona w przetargu. Zenon Różycki, prezes MPGN-u wyjaśnia: - Bieżące kontrole administratorów w terenie wykazały szereg zaniedbań. Obciążyliśmy firmę pisemnymi upomnieniami i karami finansowymi, jednak nie przyniosło to oczekiwanej poprawy.

Przeczytaj również: Grudziądz. Mieszkańcy grzmią: - Niech MPGN odśnieży chodniki zanim nogi sobie połamiemy!

Spółka bierze pod uwagę m.in. rozwiązanie umowy z trójmiejskim zakładem i zlecenie usługi innemu przedsiębiorstwu. - Mieszkańcy odczują poprawę w najbliższych dniach - zapewnia Zenon Różycki.

Spółka zalega z płatnościami

Beata Gostyńska, z firmy "Vatex” odbija piłeczkę: - MPGN nie zapłacił nam pełnego wynagrodzenia za grudzień. Otrzymaliśmy tylko połowę. Dlatego pracownicy się zbuntowali i przestali wykonywać rzetelnie obowiązki. Chcemy się porozumieć, ale spółka najpierw powinna uregulować płatności. A zalega z nimi już dziewięć dni.

W naszym mieście dla "Vatex-u” pracuje 36 osób.

Z informacji uzyskanych od MPGN-u wynika, że spółka porozumiała się z grudziądzkimi firmami, które już zajęły się odśnieżaniem chodników w centrum. Zaś w pozostałych rejonach miasta roboty miały ruszyć jeszcze dziś po południu. W czwartek natomiast jakość usług zostanie zweryfikowana.

Czytaj więcej o:
  • Grudziądz
  • Grudziądz wiadomości
  • MPGN
  • MPGN Grudziądz
  • zima
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

W Grudziądzu zawiesili zmianę stawek za śmieci. Dlaczego?

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy miejskie spółki powinny wspomagać kluby sportowe?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 117.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.