Jesteś tu: Strona główna Nauka Artykuł

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY - ODPOWIEDZI, PYTANIA

Dodano: 9 stycznia 2014, 5:00

Już dziś próbny sprawdzian szóstoklasisty.

Test szóstoklasisty sprawdza wiedzę i umiejętności uczniów z języka polskiego, matematyki, historii oraz nauk przyrodniczych. Pierwsza część sprawdzianu to pytania, na które należy odpowiedzieć na podstawie tekstów źródłowych. Po nich następują pytania z matematyki. Pod koniec sprawdzianu szóstoklasiści muszą napisać dłuższą formę wypowiedzi.

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY - ODPOWIEDZI

Dziś to na razie próba. Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem odbywał się także w poprzednich latach. - Wystarczyło dokładnie przeczytać tekst, żeby odpowiedzieć na pytania - stwierdzili szóstoklasiści w 2012 roku.

- Zadania były związane z EURO 2012 - wyjaśnia Agnieszka Piątek z "Operonu”. - Szóstoklasiści wykazywali się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, a także praktycznego wykorzystywania swojej wiedzy. Pytania były bardzo różnorodne i dotyczyły różnych przedmiotów. Uczniowie obliczali, na przykład obwód boiska piłkarskiego, interpretowali utwór "My, kibice” zespołu No To Co, a także pisali opowiadanie pt. "To był naprawdę ciekawy mecz!”. Choć nie wszyscy szóstoklasiści byli fanami piłki nożnej, większość z nich bez problemów poradziła sobie z zadaniami. Wychodzili z sal zadowoleni.

- Ten test nie był taki najgorszy - stwierdzili szóstoklasiści w ubiegłym roku.T est dotyczył czasu. - W pierwszej części sprawdzianu uczniowie odpowiadali na pytania testowe odnoszące się do fragmentu książki Wojciecha Mikołuszki "Tato, a po co? Czyli 50 odpowiedzi na jeszcze dziwniejsze pytania” i do wiersza Wandy Chotomskiej "Rozmowa z zegarem” - informuje Alicja Pawłowska z Wydawnictwa Operon. W sprawdzianie wzięło udział ponad 244 tysiące uczniów w kraju. Dzieci musiały m.in. napisać opowiadanie o tym, jak im mija czas. Wypowiedź kończyła się zdaniem "Ten dzień był bardzo udany. Szkoda, że tak szybko minął”. - Napisałam o tym, że rodzice wyprawili mi urodziny. Pojechaliśmy do Sopotu i tam była impreza na plaży - mówi Pola Jankowska z VI a.

Co na dziś przygotowało wydawnictwo Operon? Przekonamy się dziś około południa. Początek egzaminu dziś 9.

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY - ODPOWIEDZI

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY - ODPOWIEDZI wkrótce na stronie wydawnictwa.

Czytaj więcej o:
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy - jako uczeń - korzystasz (korzystałeś) z zajęć dodatkowych w szkole?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 22.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.