Jesteś tu: Strona główna Nauka Artykuł

Test szóstoklasisty - odpowiedzi. Sprawdzian próbny z Operonem

Dodano: 9 stycznia 2014, 12:21

Zakończył się próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem.

Próbny sprawdzian szóstoklasistów z Operonem rozpoczął się o godzinie 9. Uczniowie klas szóstych przystąpili do testu pierwszego poważnego w swoim życiu sprawdzianu. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Testy z Operonem nie są obowiązkowe. Biorą w nich udział tylko ci szóstoklasiści, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa.

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY - ODPOWIEDZI wkrótce na stronie wydawnictwa.

Test szóstoklasisty sprawdza wiedzę i umiejętności uczniów z języka polskiego, matematyki, historii oraz nauk przyrodniczych. Pierwsza część sprawdzianu to pytania, na które należy odpowiedzieć na podstawie tekstów źródłowych. Po nich następują pytania z matematyki. Pod koniec sprawdzianu szóstoklasiści muszą napisać dłuższą formę wypowiedzi.

Dziś to na razie próba. Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem odbywał się także w poprzednich latach. - Wystarczyło dokładnie przeczytać tekst, żeby odpowiedzieć na pytania - stwierdzili szóstoklasiści w 2012 roku. Zadania były związane wtedy z piłkarskim Euro 2012. Oczywiście nie trzeba było być fanem piłki nożnej, by dobrze rozwiązać test.

- Ten test nie był taki najgorszy - stwierdzili szóstoklasiści w ubiegłym roku.Test dotyczył czasu. - W pierwszej części sprawdzianu uczniowie odpowiadali na pytania testowe odnoszące się do fragmentu książki Wojciecha Mikołuszki "Tato, a po co? Czyli 50 odpowiedzi na jeszcze dziwniejsze pytania” i do wiersza Wandy Chotomskiej "Rozmowa z zegarem” - informuje Alicja Pawłowska z Wydawnictwa Operon.

Czytaj więcej o:
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy - jako uczeń - korzystasz (korzystałeś) z zajęć dodatkowych w szkole?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 22.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.