Gdy źle się dzieje w domu, trafiają do sióstr - po lepsze życie czytaj więcej »

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 ODPOWIEDZI OPERON (test matematyczno-przyrodniczy)

Dodano: 11 grudnia 2013, 17:45 Autor:

Uczniowie z Gimnazjum nr 51 przy VII LO w Bydgoszczy wymieniali się wrażeniami po teście.

Uczniowie z Gimnazjum nr 51 przy VII LO w Bydgoszczy wymieniali się wrażeniami po teście. (fot. Jarosław Pruss)

Może być - tak krótko gimnazjaliści podsumowali próbny egzamin z przedmiotów przyrodniczych i matematyki.

Próbny egzamin gimnazjalny

Przed godziną 10 w Gimnazjum nr 51 przy VII LO w Bydgoszczy uczniowie opuszczali już salę po pierwszej części próbnego testu z przedmiotów przyrodniczych.Byli w dobrych humorach.

- Po części z polskiego i historii ten egzamin był wręcz łatwy - mówili uczniowie klasy humanistyczno-przyrodniczej: Emilia Papierowska, Julia Wrzecionkowska, Marta Zająkała, Alicja Grupa, Basia Górzyńska, Ula Trubiak, Michał Stefanik, Maciej Berndt i Mateusz Duchalski.

Na pytania przeważnie odpowiedzieli bez kłopotu. - Tylko z fizyki była optyka, której jeszcze nie omawialiśmy na lekcjach. Trochę stresujemy się przed matematyką, ale mamy tak fajnego i wymagającego nauczyciela, że na pewno pójdzie nam dobrze - śmieją się. I rzeczywiście nie było się czego obawiać, bo gimnazjaliści na matematykę nie narzekali.

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013/2014 - ODPOWIEDZI, TEMATY (test humanistyczny)

Bez kłopotu

- Myślę, że z zadaniami z matematyki poradził sobie także przeciętny uczeń. Nie było w nich niespodzianek, wystarczyło więc pomyśleć - podsumowuje Maciej, gimnazjalista z Bydgoszczy. - Część matematyczna wydawała mi się nawet prostsza niż ta z przedmiotów przyrodniczych, bo nie lubię fizyki i chemii. Ogólnie powinno pójść mi całkiem dobrze. Liczę na przyzwoity wynik.

- Matematyka nie sprawiła mi problemów, zadania w większości były zamknięte, co jest dużym ułatwieniem, więc myślę, że wynik powinien być ok - mówi także Weronika Krause z Gimnazjum nr 11 w Toruniu. - Rozwiązujemy w szkole mnóstwo tego typu arkuszy i mam wrażenie, że dzisiejszy egzamin był łatwiejszy niż większość z nich. Część przyrodnicza była trochę trudniejsza, pojawiło się dużo szczegółowych pytań z biologii i fizyki, ale mogło być zdecydowanie gorzej.

- Po tym, co pojawiło się na egzaminie z polskiego i historii, na tym teście było naprawdę nieźle - dodaje Karol Olszewski z IIIa, również z tej szkoły - Nic mnie specjalnie nie zaskoczyło. Poszło dobrze.

Próbny egzamin gimnazjalny zdawała także Agnieszka Sobocińska, uczennica trzeciej klasy Niepublicznego Gimnazjum w Gąskach (gm. Gniewkowo). - Jak dla mnie, części egzaminu, które pisałam dzisiaj, były łatwiejsze - mówi Agnieszka. - Myślę, iż to dlatego, że bardziej interesuję się biologią i chemią niż przedmiotami humanistycznymi. Rozwiązałam wszystkie zadania. Mam nadzieję, że dobrze.

W czwartek języki obce

Dziś młodzież przystąpi do ostatniej, próbnej części. Uczniowie będą pisać testy z języka obcego na poziomie podstawowym (obowiązkowym dla wszystkich) i rozszerzonym. Do poziomu rozszerzonego trzeba przystąpić w przypadku wyboru języka, którego nauka jest kontynuowana w gimnazjum po szkole podstawowej.

- W naszej szkole tylko jedna osoba będzie pisała język rosyjski. Pozostali wybrali angielski, a więc piszą oba testy - mówi Anna Walczak, dyrektor Gimnazjum nr 7 w Zespole Szkół nr 4 we Włocławku.
- Dobrze, że próbne egzaminy nie są dla młodzieży takie łatwe - podsumowuje Romualda Rybacka, wicedyrektor Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 28 w Bydgoszczy. - Mobilizuje to uczniów do pracy. Próbne egzaminy uczą też młodzież właściwego rozplanowania czasu pracy. Egzaminacyjne procedury nie stanowią już dla nich takiego problemu, bo oswoili się już z nimi na sprawdzianie szóstoklasistów.

Próbne egzaminy organizuje Wydawnictwo "Operon”.

Link do odpowiedzi z dzisiejszego testu podamy w tym miejscu w czwartek.

Czytaj więcej o:
  • egzamin gimnazjalny matematyka
  • egzamin gimnazjalny odpowiedzi
  • próbny egzamin gimnazjalny
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.