Strzelanina koło Warlubia. Złodziej samochodów chciał rozjechać policjanta

Dodano: 2 grudnia 2013, 13:07 Autor:

Złodziej chciał rozjechać policjanta, dlatego musiał strzelać

Złodziej chciał rozjechać policjanta, dlatego musiał strzelać (fot. KMP Gdańsk)

Czy przez naszą gminę wiedzie jakiś narkotykowy szlak? Co się tutaj dzieje? Ostatnio było tu jak w filmie akcji. Czy jesteśmy bezpieczni?

To pytania Czytelniczki, która nie kryje przerażenie zdarzeniem, którego była świadkiem w sobotę (30 listopada). - Około godziny 7.00 przy drodze z Warlubia na Kościerzynę doszło do strzelaniny - opowiada. - Widziałam mnóstwo łusek wokół czarnego audi, przy każdej był numer. Obok kręciło się wielu kryminalnych. Co się stało?

To była akcja policjantów z Gdańska, którzy rozbili gang złodziei samochodów działający w Trójmieście. - Zostali zatrzymani w momencie wywożenia skradzionego auta poza teren województwa pomorskiego - wyjaśnia Aleksandra Siewert, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Policjanci musieli użyć broni, ponieważ uciekający audi próbował rozjechać jednego z funkcjonariuszy.

Przeczytaj również: Chciał przejechać policjanta podczas pościgu. Złodziej samochodów z Bydgoszczy miał wspólników?

Namierzyli go przy wyjeździe z Gdańska. Audi A3, którym jechał, figurowało w policyjnym systemie jako skradzione dzień wcześniej. Kierowca to znany im złodziej samochodów. Pilotowany był przez mazdę, którą kierował 30-letni gdańszczanin, również karany za przestępczość samochodową. Gdy policjanci dali im sygnały do zatrzymania, zaczęli uciekać z dużą prędkością.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującego mazdą przed wjazdem na autostradę. Mężczyzna staranował bramki wjazdowe i kontynuował ucieczkę. W chwili zatrzymania był bardzo agresywny, przez cały czas stawiał opór.

Obaj przestępcy trafili do policyjnego aresztu. W ciągu ostatnich trzech miesięcy ukradli co najmniej siedem samochodów. W trakcie przeszukania ich mieszkań i garaży policjanci zabezpieczyli wiele przedmiotów pochodzących ze skradzionych pojazdów.

Sprawa jest rozwojowa.

Czytaj więcej o:
  • Warlubie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy jesteś zadowolony / -a z poziomu świeckiej służby zdrowia?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 27.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.