Bydgoski artysta nagrał płytę poświęconą Krzysztofowi Pendereckiemu

Dodano: 26 listopada 2013, 0:25 Autor:

Krzysztof Penderecki i Jarosław Pijarowski na inauguracji

Krzysztof Penderecki i Jarosław Pijarowski na inauguracji (fot. Bruno Fidrych)

Bydgoski artysta Jarosław Pijarowski nagrał płytę poświęconą Krzysztofowi Pendereckiego. Zaprosił do wspólnego projektu m.in. sir Dereka Jacobiego, słynnego brytyjskiego aktora i reżysera.

Promocja albumu odbyła się podczas inauguracji Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego. Okazja była jeszcze jedna i to ważna - 80. urodziny kompozytora. "The dream Of Penderecki” to album Teatru Tworzenia Jarosława Pijarowskiego.

- To współczesna teatralno-muzyczna kompozycja. Zainspirowało ją dzieło polskiego kompozytora z 1974 roku - "The dream of Jacob”, napisane dla rodziny królewskiej w Monako - mówi Pijarowski.W realizacji projektu wzięli udział artyści wyjątkowi, bo Derek Jacobi, brytyjski aktor (m.in. "Ja, Klaudiusz”) i reżyser, uhonorowany za zasługi dla brytyjskiego teatru tytułem szlacheckim. Na płycie pojawiają się także głosy Daniela Olbrychskiego i Eurazji Srzednickiej. Muzykę opracowali Józef Skrzek i Jarosław Pijarowski, który dodatkowo przygotował partie chóralne z grupą wokalną Il Canto. Na płycie można też usłyszeć wokalizy Jorgosa Skoliasa oraz Marceliny Sankowskiej. W nagraniu materiału wzięli udział też muzycy z naszego regionu:Sławomir Ciesielski (perkusista Republiki), altowiolista Waldemar Knade czy trębacz Jakub Marszałek.

Album wpisuje się w nurt współczesnej awangardy - także w ramach muzyki teatralnej. - To niszowa twórczość, choć z udziałem znanych artystów - podkreśla Pijarowski. - W Polsce jest na nią niewielkie zapotrzebowanie, ale otrzymałem propozycję wydania płyty za granicą.

Czytaj więcej o:
  • Filharmonia Pomorska
  • Jarosław Pijarowski
  • Krzysztof Penderecki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy korzystasz z bydgoskiej komunikacji miejskiej?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 168.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.