Paweł Przedpełski czwarty w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów

Szymon Fiałkowski
Paweł Przedpełski był jednym z faworytów zawodów.
Paweł Przedpełski był jednym z faworytów zawodów. fot. Mariusz Murawski
Na stadionie w Gustrow, o tytule mistrzowskim zadecydował bieg dodatkowy. Wygrał Mikkel Michelsen. Paweł Przedpełski z Unibaksu Toruń musiał zadowolić się ostatecznie czwarty miejscem.

Torunianin rywalizację rozpoczął od drugiego miejsca w pierwszym wyścigu. Dwie trójki w dwóch kolejnych biegach dały mu osiem punktów i współprowadzenie w rywalizacji z Łotyszem Andrejsem Lebedevsem. W dwóch ostatnich biegach, Przedpełski przyjeżdżał na trzecim i drugim miejscu. Uzbierał w sumie 11 "oczek" i został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

Zapis relacji na żywo: Finał IMEJ na żywo
Osiem punktów w Niemczech wywalczył Artur Czaja (szóste miejsce), a sześć (dziesiąte) - Hubert Łęgowik, który w tym sezonie startował, jako gość w kilku spotkaniach pierwszoligowego grudziądzkiego GKM-u.

W piątej serii startów, po zwycięstwie Michelsena, Lebedevs musiał wygrać ostatni bieg, by zapewnić sobie tytuł. Łotysz przegrał jednak ze znakomicie dysponowanym Francuzem Davidem Bellego, który stanął na najniższym stopniu podium. W dodatkowym wyścigu o pierwsze miejsce w zawodach, Michelsen wygrał z Lebedevsem i to Duńczyk mógł cieszyć z tytułu mistrzowskiego.

Wyniki: 1. Mikkel Michelsen (Dania) 13+3 [2,3,3,2,3] 2. Andrejs Lebedevs (Łotwa) 13+2 [3,2,3,3,2] 3. David Bellego (Francja) 12 [1,3,3,2,3] 4. Paweł Przedpełski (Polska) 11 [2,3,3,1,2] 5. Olivier Bertnzon (Szwecja) 11 [1,3,2,3,2] 6. Artur Czaja (Polska) 8 [3,w,2,0,3] 7. Rasmus Jensen (Dania) 8 [0,2,1,2,3] 8. Dimitri Berge (Francja) 8 [1,1,1,3,2] 9. Valentin Grobauer (Niemcy) 7 [3,1,0,2,1] 10. Hubert Łęgowik (Polska) 6 [0,2,3,0,1] 11. Matthias Thornblom (Szwecja) 6 [2,0,2,2,0] 12. Fredrik Engman (Szwecja) 5 [3,w,0,1,1] 13. Rene Deddens (Niemcy) 5 [2,t,1,1,1] 14. Nicolas Vicentin (Włochy) 2 [0,2,0,d,d] 15. Joel Larsson (Szwecja) 2 [1,1,0,0,0] 16. Stanisław Mielniczuk (Ukraina) 1 [d,0,1,w,0] 17. Zdenek Holub (Czechy) 1 [1]