Zawisza wygrał z Pogonią i jest w 1/8 finału Pucharu Polski. Teraz zagra z GKS Katowice [wideo]

(emka)
Vasconcelos cieszył się w Szczecinie z zdobycia drugie gola w barwach Zawiszy
Vasconcelos cieszył się w Szczecinie z zdobycia drugie gola w barwach Zawiszy Fot. Mateusz Bosiacki
W meczu 1/16 finału Pucharu Polski niebiesko-czarni wypunktowali 3:1 w Szczecinie Pogoń. Teraz czekamy na pierwsze zwycięstwo Zawiszy w lidze, bo gra zespołu wygląda coraz lepiej.

W porównaniu z ostatnim spotkaniem ligowym w Gliwicach w Zawiszy doszło do kilku zmian. Na prawej obronie Igora Lewczuka zastąpił Damian Ciechanowski, na środku defensywy zamiast Łukasza Skrzyńskiego zagrał Andre Micael Pereira, który zadebiutował w bydgoskiej drużynie. Jako defensywny pomocnik ponownie na boisku pojawił się Hermes (ostatnio grał na tej pozycji Sebastian Dudek). W pomocy z kolei Michała Masłowskiego zmienił Piotr Kuklis, a Wahana Geworgjana Piotr Petasz. Nawet na ławce rezerwowych nie zasiadł natomiast Luis Carlos, ostatni nabytek niebiesko-czarnych.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Zawiszy. Już w 2 minucie Hermes miękko wrzucił piłkę w pole karne, dopadł do niej Vasconcelos i strzałem głową tuż przy słupku nie dał szans Janukiewiczowi. Po 9 minutach było już 2:0 dla niebiesko-czarnych. Bydgoszczanie przeprowadzili kapitalną akcję - Kuklis podał do Wójcickiego, ten oddał piłkę do Petasza, który z zimną krwią z 8 metrów wpakował ją do siatki

Link do relacji na żywo: Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz na żywo

Przez kolejne minuty Zawisza miał mecz pod kontrolą. Ale w 27 minucie to Pogoń zdobyła kontaktowego gola. Akahoshi ładnie podał do Robaka, a ten strzałem w długi róg z 14 metrów (piłka odbiła się jeszcze od słupka) pokonał Kaczmarka. Po zdobyciu bramki Portowcy przejęli inicjatywę i zaczęli dominować na boisku.

Po zmianie stron na bramkę Zawiszy sunęły ataki Pogoni, ale szczecinianom brakowało dokładnego ostatniego podania, albo skuteczności. A goście, którzy zostali zamknięci na swojej połowie szczęśliwie się bronili. Pod koniec meczu Zawisza zaczął wreszcie śmielej atakować. Sporo ożywienia do gry niebiesko-czarnych wnieśli zmiennicy.

I właśnie oni przesądzili w 90 minucie o awansie naszej drużyny do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski. Znakomitą akcję przeprowadził Lewczuk, który idealnie podał do Masłowskiego, a ten pokonał Janukiewicza silnym strzałem z 14 metrów. W 1/8 podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zmierzą się z I-ligowym GKS Katowice, który w piątek wyeliminował Podbeskidzie Bielsko-Biała. A "Górale" będą za tydzień kolejnym rywalem Zawiszy w ekstraklasie.

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 1:3 (1:2)

BRAMKI: 0:1 - Vasconcelos (2-głową), 0:2 - Petasz (11), 1:2 - Robak (27), 1:3 - Masłowski (90)

POGOŃ: Janukiewicz - Golla, Hernani, Koj (46. Lewandowski) - Ława, Rogalski (67. Andradina) - Frączczak, Akahoshi, Murayama (46. Tchami), Bąk - Robak.
Ławka rezerwowych: Kudła, Andradina, Lewandowski, Tchami, Lisowski, Ouedraogeo, Djousse.
Żółta karta: Frączczak.

ZAWISZA: Kaczmarek - Ciechanowski, Strąk, Pereira, Ziajka - Hermes (63. Dudek), Goulon - Wójcicki, Kuklis (58. Masłowski), Petasz - Vasconcelos (76. Lewczuk).
Ławka rezerwowych: Witan, Lewczuk, Masłowski, Abbott, Skrzyński, Geworgjan, Dudek.
Żółte kartki: Vasconcelos, Ciechanowski.