Halę w Golubiu-Dobrzyniu chce postawić Murabet

Dodano: 5 sierpnia 2013, 0:25 Autor:

Dziewięć firm starało się o budowę hali widowiskowo-sportowej w Golubiu-Dobrzyniu. W piątek komisja otworzyła oferty. Najtańszą zaproponował lokalny przedsiębiorca.

Miasto po raz drugi musi rozstrzygnąć przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej. W piątek otworzono oferty. O postawienie nowego obiektu sportowego w Golubiu-Dobrzyniu zabiegało 9 wykonawców. Najtańsza oferta to ponad 5 mln 600 tys. zł. Złożyła ją firma Murabet z Golubia-Dobrzynia. Jeszcze dwie propozycje mieszczą się w 6 mln zł. Najdroższa oferta to ponad 7 mln zł.

- To oczywiście nie oznacza, że najtańsza oferta już wygrała - mówi burmistrz Roman Tasarz. - Teraz trzeba sprawdzić, czy jest ona zgodna ze specyfikacją, a potem zweryfikować dokumenty.

Jeżeli wszystko okaże się w porządku, to właśnie Murabet zbuduje halę w mieście. - W zasadzie trzeba wybrać najtańszą firmę, w przypadku wyłonienia droższej musielibyśmy mieć bardzo poważne uzasadnienie, aby nie odpowiadać za niewłaściwe gospodarowanie finansami samorządowymi - uważa burmistrz.

W pierwszym przetargu Murabet był drugi. Wówczas wygrało Ciechanowskie Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane CEPROBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Ciechanowie. Jego propozycja opiewała na niecałe 5 mln zł. Firma przez kilka miesięcy nie zdołała jednak rozpocząć budowy, więc po kilku wezwaniach miasto rozwiązało z nią umowę w wyniku porozumienia stron.

Burmistrz Roman Tasarz: - Cena przedsiębiorstwa z Ciechanowa okazała się nierealna. Zresztą kosztorys inwestorski hali wynosił prawie 9 mln zł. Kwoty podane w drugim przetargu wydają się być sensowne. Murabet, z tego co pamiętam, podał stawkę podobną do poprzedniej, trochę ją podnosząc. To ma uzasadnienie, ponieważ teraz wprowadziliśmy kilka korekt, m.in. oczekując profesjonalnego nagłośnienia na hali, potrzebnego do prowadzenia imprez.

Roman Tasarz twierdzi, że nadal możliwe jest wykonanie inwestycji w terminie, czyli w przyszłym roku.

Obiekt stanie pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji a laskiem miejskim.
Na 2036 m kw. powstanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna, którą w razie potrzeby będzie można dzielić. Po spuszczeniu kotar powstaną cztery mniejsze boiska do zajęć wychowania fizycznego.

Czytaj więcej o:
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy wakacyjna oferta Golubia-Dobrzynia jest atrakcyjna?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 60.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.