Basen w Świeciu zamknięty na cztery spusty. Kolejna kąpiel dopiero za dwa lata

Dodano: 17 lipca 2013, 10:47 Autor:

Wprawdzie prace budowlane związane z budową nowego basenu ruszą późną jesienią, jednak pływalnia została zamknięta na dobre już teraz.

Co roku wakacyjna przerwa wykorzystywana jest na konserwację świeckiej pływalni. By można ją sprawnie przeprowadzić, musi być spuszczona woda. Podobnie stało się w tym roku, z tą różnicą, że tym razem niecka wypełni się wodą mniej więcej za dwa lata.

Zobacz też: Koncepcja nowej pływalni w Świeciu się zmienia. Właśnie przedstawiono kolejną wersję wnętrza

Wprawdzie rozpoczęcia prac budowlanych nie należy spodziewać się szybciej jak w październiku, jednak ponowne napełnianie basenu wodą byłoby nieopłacalne. - Taka inwestycja zwraca się dopiero po sześciu miesiącach - ocenia Zbigniew Iwański, odpowiedzialny za sport w świeckim OKSiR. - Nie byłoby więc żadnego sensu w otwieraniu basenu na dwa miesiące. Zbyt duże koszty.

Obiekt od hotelu Vistula, który zarządzał pływalnią, przejmuje gmina. Zamknięty na cztery spusty, będzie oczekiwał pojawianie się robotników z firmy, która wygra przetarg na realizację nowego basenu.

Do końca lipca powinien być gotowy projekt budowlany. Ten z kolei będzie uprawniała do ubiegania się o pozwolenie na budowę, i ogłoszenie przetargu na wykonawstwo. - Będziemy się starali, aby poszczególne etapy oczekiwania na zatwierdzenie dokumentacji skrócono do minimum - mówi Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego UM w Świeciu.

Czytaj więcej o:
  • basen w Świeciu
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy wakacyjna oferta Świecia jest atrakcyjna?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 53.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.