Sanatorium "Łączność" w Ciechocinku po gruntownej modernizacji [zdjęcia]

Dodano: 27 czerwca 2013, 15:28 Autor:

Bryła budynku ładnie nawiązuje do dawnej architektury Ciechocinka

Bryła budynku ładnie nawiązuje do dawnej architektury Ciechocinka (fot. Jadwiga Aleksandrowicz)

W ciągu niespełna roku nie do poznania zmieniło się sanatorium "Łączność”. Dziś je otwarto po gruntownej modernizacji. Kuracjusze będą korzystać z zabiegów i wypoczynku już od poniedziałku. Miastu przybyl piękny obiekt.
Goście z zainteresowaniem oglądali nową bazę zabiegową.

Goście z zainteresowaniem oglądali nową bazę zabiegową. (fot. Fot. Jadwiga Aleksandrowicz)

To rzeczywiście piękny obiekt - nie kryła dumy Grażyna Andrzejewska - Sroczyńska, prezes zarządu Fundacji Ochrony Zdrowia Inwalidów w Warszawie. To właśnie ta fundacja była inwestorem.

Podczas otwarcia sanatorium zaproszeni goście, w tym wielu z odległych zakątków Polski, nie szczędzili słów uznania ani pod adresem projektanta Marka Grysiewicza, który ciekawie "wpisał” budynek w architekturę charakterystyczną dla Ciechocinka, ani pod adresem wykonawców z włocławskiej firmy Przembud, którzy pokazali, że są nie lada fachowcami, ani pod adresem inwestora, który ma dalsze plany w stosunku do ciechocińskiej bazy.

Sanatorium zbudowane w latach 70-tych służyło pocztowcom. W 2010 roku kupiła je warszawska Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów, która ma 10 podobnych obiektów w kraju (w samym Ciechocinku należy do niej też sanatorium "Wrzos”). Modernizacja "Łączności” trwała od lipca 2012 roku do końca maja 2013 roku.

- Wymieniliśmy wszystko od łyżeczek i dywaników w pokojach po wyposażenie bazy zabiegowej - charakteryzuje zakres prac Kazimierz Kuć, wiceprezes fundacji. Prace z wymianą całego wyposażenia kosztowały ok. 7,5 mln złotych. Fundacja poświeciła na to własne fundusze. Pomógł pożyczką w kwocie 700 tys. zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Toruniu.

- Świetnie nam się współpracowało z miastem, powiatem i województwem - chwalili prezesi Fundacji, oprowadzając po nowoczesnej bazie zabiegowej i pokojach.

- Pierwsi komercyjni kuracjusze przyjadą już w poniedziałek, a od szóstego lipca będziemy mieć gości ze skierowaniami Narodowego Funduszu Zdrowia - powiedziała nam Katarzyna Bigosińska, prezes zarządu "Łączności”.

Przed modernizacją kuracjusze sanatorium korzystali, by skorzystać z bazy zabiegowej, musieli udać się do innego budynku po drugiej stronie ulicy. Teraz wszystko jest na miejscu, a sanatorium przybyło 50 nowych miejsc.

Pracować tu będzie 40 osób, z czego 10 można było zatrudnić dzięki pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Aleksandrowie Kujawskim.

Czytaj więcej o:
  • sanatorium
  • sanatorium Ciechocinek
  • sanatorium Łączność
  • sanatorium w Ciechocinku
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jak oceniasz wygląd pola namiotowo-kamperowego w Ciechocinku?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 5.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.