Polska lepsza od Kuby w Memoriale Borysa Jelcyna. Grały siatkarki Pałacu Bydgoszcz [wideo]

Anna Grejman, jeszcze w barwach Pałacu Bydgoszcz. archiwum pomorska.pl
Reprezentacja Polski, przygotowująca się do letniej Uniwersjady, dość pewnie zwyciężyła Kubę.

Polska - Kuba 3:1 (25:12, 22:25, 25:22, 25:23
POLSKA:Kaliszuk,Szymańska, Kurni-kowska, Sikorska, Łukasik, Raczyńska, Durajczyk (libero) oraz Śliwińska, Połeć, Grejman, Medyńska i Wilk.

W Jekaterynburgu występuje właściwie kadra B, ponieważ podstawowe siatkarki pod okiem Piotra Makowskiego trenują w Bełchatowie. Reszta zawodniczek prowadzona przez Wiesława Popika, któremu pomaga Rafał Gąsior, występuje w memoriale Jelcyna.

źródło: Orange sport/x-news

Mecz z Kubankami był towarzyską potyczką, ponieważ właściwy turniej Polki rozpoczną meczami z Włoszkami (27.06, godz. 13, transmisja w Orange Sport) i Dominikaną (28.06, g. 13, OS).

W 1. secie dominacja Polek była przygniatająca (8:1, 17:10, 21:10). W kolejnej partii tylko początek był w miarę wyrównany. Później Polki miały słabsze przyjęcie zagrywki, co wykorzystały rywalki. Biało-czerwone przegrywały 10:16 i 16:21. W dwóch pozostałych setach grę prowadziły podopieczne Popika i Gąsiora, chociaż w 3. partii przy prowadzeniu 16:10 zdarzył się im przestój. Przegrywały 17:18, ale w końcówce zdołały opanować nerwy i rozstrzygnąć seta na swoją korzyść.

Z dobrej strony pokazała się atakująca Pałacu - Tamara Kaliszuk. Na zmiany wchodziła też środkowa bydgoszczanek - Katarzyna Połeć.