Zawisza Bydgoszcz tylko zremisował z Flotą, ale wciąż jest liderem tabeli [zdjęcia, wideo]

(emka)
Zawisza Bydgoszcz już dziś świętować będzie awans do T-Mobile Ekstraklasy?
Zawisza Bydgoszcz już dziś świętować będzie awans do T-Mobile Ekstraklasy? Fot. Paweł Skraba
Kilka minut zabrakło niebiesko-czarnym, by awansować do ekstraklasy. Ale na szczęście rywale z czołówki też potracili punkty i bydgoszczanie nadal są liderem tabeli.

Zawisza - Flota 2:2

W środę (5 czerwca) o godzinie 14 na www.pomorska.pl czat z Ryszardem Tarasiewiczem, trenerem Zawiszy. Zapraszamy!

Po ciężkim meczu Zawisza zremisował 2:2 z Flotą Świnoujście. Spotkanie od początku nie układało się po myśli podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. To goście częściej byli przy piłce i dominowali na boisku. Bydgoszczanie rozgrywali najgorszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca.

Na szczęście goście nie byli skuteczni i do przerwy był bezbramkowy remis. Prawdziwe emocje rozpoczęły się po zmianie stron. W 59. Flota zasłużenie objęła prowadzenie, ale zawiszanie nie zamierzali rezygnować, mimo że wciąż grali słabo

Link do relacji na żywo: Zawisza Bydgoszcz - Flota Świnoujście na żywo

W 80. minucie po świetnej akcji Mąki było 1:1 i odżyły nadzieje na awans. Tym bardziej, że Cracovia przegrywała 0:1 z GKS Tychy. Cztery minuty później stadion oszalał, bo piłka po strzale Petasza... z rzutu rożnego wpadła do siatki gości. Zawisza był kilka minut od awansu. Niestety, w 89. minucie Aleksander, czołowy snajper I ligi wyrównał i ustalił wynik spotkania. Jeszcze w 92. minucie piłka po strzale Petasza trafiła w słupek...

Na szczęście rywali też pogubili punkty. Wspomniana Cracovia nie zdobyła gola i uległa 0:1 Tychom, zaś Nieciecza straciła bramkę i awans do elity w 93. minucie. Drugiego gola w rozgrywkach dla Olimpii zdobył... bramkarz Wróbel.

W tabeli zatem nic się nie zmieniło. Zawisza (64 punkty) pozostał liderem i lepszym bilansem bezpośrednich meczów wyprzedza Niecieczę. Trzecia Cracovia ma dwa "oczka" mniej od liderów, a czwarta Flota traci do premiowanych lokat 3 punkty.

Za tydzień Zawisza jedzie do zdegradowanej od kilku tygodni Polonii Bytom, Flota gościć będzie Niecieczę, zaś Cracovia wybiera się do Legnicy. Oj, zapowiadają się wielkie emocje. Liczymy jednak na szósty w historii - po 19 latach - awans bydgoskiej ekipy do ekstraklasy, choć na Górnym Śląsku nie będzie łatwo bowiem ambitni poloniści grają do końca i zabierają ostatnio swoim rywalom sporo punktów.

Zawisza Bydgoszcz - Flota Świnoujście 2:2 (0:0)
Bramki: 0:1 - Zalepa (59), 1:1 - Mąka (80), 2:1 - Petasz (84), 2:2 - Aleksander (89)
ZAWISZA: Kaczmarek - Ciechanowski, Strąk, Skrzyński, Petasz - Hermes, Drygas - Geworgjan (67. Mąka), Masłowski, Wójcicki - Abbott (88. Ostalczyk).
Ławka rezerwowych: Witan, Leśniewski, Mąka, Nawotczyński, Ostalczyk, Płonka, Zieliński.
Żółte kartki: Petasz, Geworgjan.
FLOTA: Kasprzik - Fryc, Stasiak, Zalepa, Jasiński - Szałek (87. Aleksander), Niewiada - Nnamani (66. Niedziela), Bodziony, Olszar - Nwaogu.
Ławka rezerwowych: Kupczanko, Aleksander, Arifović, Kieruzel, Niedziela, Śpiączka, Wrzesień.
Żółte kartki: Nnamani.