Zawisza Bydgoszcz wygrał w Niecieczy, jest liderem I ligi i jedną nogą w ekstraklasie [zdjęcia, wideo]

(emka), (dark), (ps), (styk)
Jakub Wójcicki, zdobywca bramki dla Zawiszy.
Jakub Wójcicki, zdobywca bramki dla Zawiszy. Fot. Paweł Skraba
W meczu na szczycie niebiesko-czarni pokonali 1:0 na wyjeździe dotychczasowego lidera z Niecieczy i wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli I ligi. Ekstraklasa coraz bliżej Bydgoszczy!!!

Termalica - Zawisza

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Zawiszy. Już w 3 minucie Masłowski świetnie odegrał piłkę do Wójcickiego, ten przebiegł kilkanaście metrów, wpadł w pole i technicznym strzałem w prawy róg pokonał Nowaka. Później gra się nieco wyrównała, ale to niebiesko-czarni - a właściwie Geworgjan - byli bliżsi zdobycia kolejnych bramek.

Najpierw pomocnik gości ograł kilku rywali, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem z Niecieczy. Chwilę później bydgoszczanin zbyt długo zwlekał natomiast z oddaniem strzału. Do przerwy Zawisza zasłużenie więc prowadził 1:0 z liderem.

Link do relacji na żywo: Termalica Nieciecza - Zawisza Bydgoszcz na żywo

Po zmianie stron zaatakowali gospodarze. Już w 47. minucie bliski szczęścia był Jarecki, który uprzedził Ciechanowskiego i strzelił głową tuż obok słupka bramki Kaczmarka. Przez kolejne minuty nadal częściej przy piłce byli zawodnicy z Niecieczy, ale Zawisza - podobnie jak w meczu z Olimpią - mądrze się bronił i czekał na okazję do przeprowadzenia kontry.

I właśnie po dwóch z nich powinno być 2:0 dla gości. Ale najpierw Geworgjan (62. minuta) po fatalnym błędzie Czerwińskiego, a potem Masłowski (80.) po świetnym podaniu Ciechanowskiego przegrali pojedynki sam na sam w Nowakiem. Nerwy były do zatem samego końca i o mało co potwierdziłaby się stara piłkarska prawda, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W ostatniej akcji meczu (94. minuta) Biskup trafił w poprzeczkę.

Już w sobotę Zawisza gościć będzie Flotę Świnoujście, która niespodziewanie uległa 0:1 u siebie Kolejarzowi Stróże. Jeśli podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wygrają praktycznie zapewnią sobie awans do ekstraklasy.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:1)
TERMALICA: Nowak - Piątek, Czerwiński (67. Ceglarz), Nalepa, Pielorz - Horvath, Lipecki, Kaczmarczyk (46. Jarecki), Pawlusiński (73. Biskup) - Rybski, Drozdowicz.
Ławka rezerwowych: Budka, Jarecki, Piotrowski, Biskup, Maślany, Ceglarz, Wróbel.
Żółte kartki: Horvath, Jarecki.

ZAWISZA: Kaczmarek - Ciechanowski, Strąk, Skrzyński, Petasz - Drygas, Hermes - Wójcicki (79. Leśniewski), Masłowski, Geworgjan (69. Ziajka) - Abbott (66. Ostalczyk).
Ławka rezerwowych: Witan, Zieliński, Płonka, Ziajka, Ostalczyk, Nawotczyński, Leśniewski.
Żółta kartka: Drygas.