To będzie hit. Mecz Jerzy Janowicz - Roger Federer.
Jerzy Janowicz zmierzy się z Rogerem Federerem.

Jerzy Janowicz zmierzy się z Rogerem Federerem. (fot. Dominik Fijałkowski)

Przeczytaj więcej

W piątek rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe turnieju tenisowego ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie.

Jerzy Janowicz w czwartek pokonał Francuza Richarda Gasqueta 3:6, 7:6 (7-2), 6:4. Polski tenisista po raz drugi w karierze walczył z tym zawodnikiem.Czwartkowy mecz trwał dwie godziny i 22 minuty, a łodzianin wykorzystał drugą piłkę meczową (pierwszą miał jeszcze przy stanie 5:3 i serwisie rywala). Początek spotkania nie zapowiadał takiego finiszu. Pierwszego seta Polak przegrał 3:6 i wydawało się, że konsekwentnie grający Francuz wciąż będzie kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Tak jednak nie było.

Dzień wcześniej Janowicz - zajmujący 24. miejsce w rankingu ATP - również wyeliminował wyżej notowanego Francuza. W 1/16 finału wygrał z rozstawionym z numerem ósmym Jo-Wilfriedem Tsongą 6:4, 7:6 (7-5). Kolejnym przeciwnikiem łodzianina, który w pierwszej rundzie pokonał Kolumbijczyka Santiago Giraldo (7:5, 6:2), będzie Roger Federer. Rozstawiony z numerem drugim Szwajcar gładko pokonał Francuza Gillesa Simona 6:1, 6:2.