Wymarzony debiut trenera Tarasiewicza. Zawisza wypunktował Okocimskiego! [zdjęcia i wideo]

(emka)
Zawisza Bydgoszcz grał po raz pierwszy pod wodzą Ryszarda Tarasiewicza i wygrał w Brzesku 4:1. fot. Piotr Olczak
Po trzech porażkach z rzędu bydgoski zespół wreszcie wygrał na boisku. W środę niebiesko-czarni rozbili 4:1 na wyjeździe beniaminka z Brzeska i wracają do gry o awans do ekstraklasy!

KS Okocimski Brzesko - Zawisza Bydgoszcz

Od początku spotkania na boisku dominował Zawisza. Już w pierwszych siedmiu minutach goście egzekwowali aż cztery rzuty rożne. I po ostatnim kornerze otworzyli wynik meczu. Po dośrodkowaniu Petasza bramkarz Okocimskiego tak niefortunnie piąstkował piłkę, że ta wpadła prosto na głowę Skrzyńskiego i po strzale kapitana bydgoszczan futbolówka wylądowała w siatce.

Po zdobyciubramki Zawisza nie zwalniał tempa, kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i bez litości punktował beniaminka z Brzeska. W 30. minucie Wójcicki dośrodkowywał w pole karne Okocimskiego, a Masłowski - przy biernej postawie Kozioła - kolejną główką nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Trzeci gol dla gości również padł po uderzeniu głową, a zdobył go w 37. minucie Abbott po dośrodkowaniu Masłowskiego z rzutu rożnego. Dwie minuty przed przerwą na 4:0 podwyższył Wójcicki, który dostał świetne podanie od Ciechanowskiego.

Po zmianie stron Zawisza oszczędzał siły na kolejne ligowe spotkania i nie forsował już tempa. Już bowiem w niedzielę niebiesko-czarnych czeka wyjazd do Poznania na mecz z Wartą. Gospodarzy było jednak tylko stać na zdobycie honorowego gola. A strzelił go w 59. minucie Wojcieszyński... oczywiście po uderzeniu głową.

Zawisza wreszcie wygrał więc na boisku. Na taki sukces swoich ulubieńców bydgoscy kibice czekali aż od 24 marca, kiedy to nasz zespół pokonał 5:1 Miedź Legnica. A trener Ryszard Tarasiewicz zaliczył debiut-marzenie w klubie z ulicy Gdańskiej 163. Miejmy nadzieję, że po tak efektownym, wyjazdowym zwycięstwie piłkarze odblokowali się psychicznie, odzyskali wiarę w swoje umiejętności i wrócili do gry do awans do T-Mobile Ekstraklasy. Jeszcze nie wszystko stracone, bo w środę Nieciecza przegrała 1:2 w Legnicy z Miedzią.

Link do relacji na żywo poniżej.

KS Okocimski Brzesko - Zawisza Bydgoszcz na żywo

Okocimski Brzesko - Zawisza Bydgoszcz 1:4 (0:4)
Bramki: 0:1 - Skrzyński (8), 0:2 - Masłowski (30), 0:3 - Abbott (37), 0:4 - Wójcicki (43), 1:4 - Wojcieszyński (59).
OKOCIMSKI (trener Czesław Palik): Kozioł - Wawryka, Byrtek, Kucharski, Wieczorek - Litwiniuk (69. Pyciak), Wojcieszyński, Koman, Kowalski - Flis (57. Darmochwał), Ogar (75. Chyła).
Ławka rezerwowych: Mieczkowski, Jeriomenko, Jacek, Cegliński, Darmochwał,