Sport
Jesteś tu: Strona główna Sport Siatkówka Artykuł

Andrzej Wrona i Dawid Konarski odchodzą z Delecty. Są następcy!

Dodano: 30 kwietnia 2013, 16:28 Autor:

Miłosz Zniszczoł został siatkarzem Delecty Bydgoszcz. Grający na pozycji środkowego zawodnik zastąpi Andrzeja Wronę, który odchodzi do PGE Skry Bełchatów. Z kolei Dawid Konarski otrzymał zgodę na odejście do Asseco Resovii.

Zniszczoł karierę rozpoczął w zespole Jastrzębskiego Węgla, a zanim trafił na siatkarskie boisko trenował piłkę nożną. W 2005 roku trafił do Rafako Racibórz, z którym występował w drugiej lidze. W 2007 roku zdobył złoty medal mistrzostw Polski kadetów oraz sięgnął po brąz w akademickich mistrzostwach Europy w chorwackiej Rijece, gdzie został wybrany najlepszym środkowym turnieju.

Od 2008 roku nieprzerwanie grał w zespole z Kielc, z którym w sezonie 2009/10 wywalczył awans do siatkarskiej PlusLigi. Rok później był jednym z najlepiej blokujących ekstraklasy, a w minionym sezonie zajął w tej klasyfikacji czwarte miejsce.

W Delekcie, czwartej drużynie ostatniego sezonu, zastąpi Wronę, który we wtorek poinformował o przejściu do PGE Skry. - "Drużyna się rodzi, Drużyna umiera..." Zamykam najpiękniejszy jak do tej pory rozdział w moim życiu. Bardziej szczegółowo opiszę wszystko już wkrótce - napisał na swoim profilu jednego z portali społecznościowych Wrona.

Zniszczoł jest pierwszym nowym siatkarzem w bydgoskim zespole, który - obok Wrony - opuścił już Francuz Stephane Antiga. On również wybrał ofertę klubu z Bełchatowa.

Od kilku dni trwała gorąca linia między klubami z Rzeszowa i Bydgoszczy dotycząca przejścia Dawida Konarskiego do mistrzów Polski. Problemem był kontrakt atakującego Delecty, który obowiązuje do czerwca 2014 roku. Jak się dowiedzieliśmy władze Delecty zgodziły się na wcześniejsze jego zakończenie, co jest równoznaczne z przejściem Konarskiego do Asseco Resovii. Jako jeden z następców Konarskiego przymierzany jest Bartosz Janeczek. Jest on zawodnikiem klubu z Rzeszowa, który w ostatnim sezonie grał we Francji.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Andrzej Wrona
  • Delecta Bydgoszcz
  • Miłosz Zniszczoł
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Dawid Konarski i Andrzej Wrona zagrają w Lidze Światowej

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Piotr Makowski osiągnie sukcesy z reprezentacją kobiet?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 54.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.