Świętujemy 667. urodziny Bydgoszczy. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Dodano: 17 kwietnia 2013, 0:25 Autor:

Właśnie rozpoczęły się obchody 667. rocznicy nadania praw Miejskich Bydgoszczy

Właśnie rozpoczęły się obchody 667. rocznicy nadania praw Miejskich Bydgoszczy (fot. Jarosław Pruss/archiwum)

Właśnie rozpoczęły się obchody 667. rocznicy nadania praw Miejskich Bydgoszczy (która przypadnie w piątek). Władze miasta i inne instytucje przygotowały dla Państwa mnóstwo atrakcji. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Jutro w ramach obchodów urodzin Bydgoszczy warto wybrać się do Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12-14 na spektakl teatru improwizacji wymyWammy. O godz. 19 rozpocznie się specjalny urodzinowy pokaz umiejętności członków grupy teatralnej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Pół godziny później na sali kinowo-widowiskowej coś dla fanów dobrej muzyki. W ramach cyklu Muzyczne smaki na scenie zaprezentuje się grupa Riverside. To zespół , który powstał w 2001 roku w Warszawie. Jego muzyka to pogranicze. rocka i metalu progresywnego, a w jego skład wchodzą basista i wokalista Mariusz Duda, gitarzysta Piotr Grudziński, perkusista Piotr Kozieradzki oraz instrumentalista, klawiszowiec Michał Łapaj. Bilety jeszcze dziś można kupić za 40 zł. Jutro tuż przed koncertem będą już kosztowały 50 zł.

Na wycieczkę śladami dawnej Bydgoszczy

W piątek kilka urodzinowych atrakcji przygotowało Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego. To dwie wycieczki - pierwsza z nich zacznie się o godz. 10 pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego przy Wałach Jagiellońskich. "Lokacja miasta na prawie magdeburskim” będzie prowadziła przez starówkę i przybliży między innymi dokonania króla Kazimierza Wielkiego. Uczestnicy spaceru na podstawie układu przestrzennego i zabytków zaznaczą na współczesnym planie Bydgoszczy dawne granice miasta. Spacer potrwa 90 minut.

Przeczytaj także:Dzieci pisały w Bydgoszczy listy do Ziemi [zdjęcia]

Druga propozycja muzeum nosi tytuł "W poszukiwaniu początków Bydgoszczy - wycieczka śladami średniowiecznej Bydgoszczy". Podczas spaceru będzie można dowiedzieć się, gdzie były zlokalizowane najważniejsze miejsca, czyli gród, zamek, mury i bramy. Zbiórka o godz. 15 przy ul. Mennica 2. Oba wydarzenia są bezpłatne. Jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy proszą o zapisy pod numerem telefonu 52 5859911.

Wieczorem drobną niespodziankę dla bydgoszczan przygotowało również kino Orzeł. W piątkowy wieczór wejście na oba grane filmy, czyli "Raj: wiara” i "Polowanie” dla wszystkich będzie kosztowało 10 zł.

W niedzielę kulminacja obchodów urodzin miasta. Najpierw o godz. 17 na placu przed Operą Nova zostanie odsłonięta rzeźba Łuczniczka Nova. A godzinę później w gmachu opery rozpocznie się przyjęcie artystyczne "Trochę kultury”.

Będzie się działo

Podczas imprezy wystąpią między innymi Eljazz Big Band, Rafał Gorzycki, Kamil Pater, Anna Wilk, oraz gwiazda wieczoru czyli Jan "Ptaszyn” Wróblewski.

We foyer Opery Nova będzie można podziwiać wystawy plastyczne Stanisława Stasiulewicza, ZbyZiela, Karoliny Suchodolskiej i Grzegorza Pleszyńskiego oraz prezentacje filmowe Macieja Cuske, Marcina Sautera, Krzysztofa Nowickiego i Tomasza Wojtańca.

Podczas imprezy zostaną także wręczone nagrody, między innymi Laur Andrzeja Szwalbego. Aby wziąć w niej udział można od jutra od godz. 16 odebrać bezpłatną wejściówkę w Miejskim Centrum Kultury.

Wiadomości z Bydgoszczy

Czytaj więcej o:
  • 667. urodziny Bydgoszczy
  • wiadomości z Bydgoszczy
  • wydarzenia w Bydgoszczy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy przeszkadza ci lunapark na Starym Rynku?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 446.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.