Sepp Blatter zrezygnował z funkcji szefa FIFA czytaj więcej »

Nowy dyrektor brodnickiego szpitala pod lupą. Dariusz Szczepański to zły wybór?

Dodano: 8 kwietnia 2013, 0:25 Autor:

Od końca marca mamy nowego dyrektora szpitala. Na forach internetowych wrze. Mieszkańcy zarzucają władzom zły wybór. Chodzi o przeszłość dyrektora. O to, jak gospodarował w ZAZ w Radziejowie.

Nowym dyrektorem brodnickiego szpitala został wybrany Dariusz Szczepański, wcześniej m.in. szef ZAZ-u w Radziejowie.

Z tego stanowiska został odwołany. Za co? "Czwartkowe obrady zakończyło uzasadnienie odwołania dyrektora ZAZ przedstawione przez starostę, który podał ogrom zarzutów, które spowodowały taką decyzję zarządu powiatu, m.in. skandaliczne gospodarowanie finansami zakładu, jak wypłacanie sobie wysokich premii, brak wpływów z wynajmu autokaru, nie wykonywanie poleceń i wiele innych” - czytamy na wloclawskie24.pl (tekst z 24 lutego 2013).

Sprawdziliśmy u źródła, jak było faktycznie.

Sąd zdecyduje

- Sprawa jest w sądzie pracy, otrzymałem informację, że nie powinienem wypowiadać się na ten temat - mówi Henryk Gapiński, starosta powiatu radziejowskiego, do niedawna przełożony Szczepańskiego. - Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że przyczyną odwołania dyrektora był brak współpracy. Więcej w tej sprawie nie powiem.

Wybór na nowe stanowisko w Brodnicy starosta radziejowski skwitował krótko: - Niech dyrektor sobie pracuje.

Zapytaliśmy czy starosta - jako osoba zatrudniająca nowego dyrektora - wiedział o zarzutach kierowanych wobec kandydata na stanowisko?

- Zarząd powiatu (także starosta) zna fakty dotyczące poprzedniej pracy pana Dariusza Szczepańskiego w Radziejowie i uważa, że nie można na ich podstawie wyrokować o tym, czy nowy dyrektor szpitala dobrze wypełniać będzie obowiązki w Brodnicy, a już na pewno nie pozwala sądzić, że jest to zły wybór - przekonuje Maria Oryszczak, rzeczniczka powiatu. - Od osądzania ludzi w naszym kraju są powołane do tego instytucje, a to, co ukazuje się na forach internetowych często mija się z faktami. Osobę nowego dyrektora najlepiej zweryfikuje jego praca na nowym stanowisku.

A co na temat zarzutów mówi zainteresowany?

Jestem zajęty

- Nie czytam gazet, nie wiem, jakie zarzuty wobec mnie są w nich stawiane - powiedział Dariusz Szczepański, nowy dyrektor szpitala. Próbowaliśmy przedstawić dyrektorowi owe zarzuty i poprosić o komentarz. Niestety, usłyszeliśmy: - Jestem bardzo zajęty i nie mogę w tej chwili rozmawiać. Może w późniejszym terminie.

Przed weekendem powołano zastępcę dyrektora. Został nim Jan Rzepecki (lekarz z II stopniem specjalizacji). Będzie on pełnił obowiązki zastępcy dyrektora szpitala do spraw medycznych do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.

Nowy wicedyrektor od 2007 roku jest dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, a poza tym ma bogate doświadczenie medyczne i zarządcze. Od 1978 roku pełnił wiele funkcji kierowniczych w instytucjach służby zdrowia, także m.in. pełnił funkcję zastępcy rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy w Izbie Lekarskiej.

Do tematu wrócimy.

Wiadomości z Brodnicy

Czytaj więcej o:
  • dariusz szczepański
  • szpital w brodnicy
  • wiadomości brodnica
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy rozkład jazdy autobusów w Brodnicy powinien być zmodyfikowany?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 8.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.