Czy po otwarciu galerii handlowej klienci wyniosą się z centrum Inowrocławia?

Dodano: 7 kwietnia 2013, 8:15 Autor:

Tak dziś wygląda ulica 3 Maja we Włocławku

Tak dziś wygląda ulica 3 Maja we Włocławku (fot. Dariusz Nawrocki)

Marcin Wroński straszy, że wkrótce starówka Inowrocławia podzieli los ulic Długiej w Bydgoszczy i 3 Maja we Włocławku. Handel w tych miejscach niemal zupełnie upadł po otwarciu galerii handlowych.

Już za kilka tygodni nastąpi otwarcie galerii handlowej w Inowrocławiu. Marcin Wroński z ruchu "Nowy Inowrocław" obawia się, że właściciele sklepów w centrum przegrają z nową placówką.

Podaje konkretne przykłady takich porażek w innych miastach. Są to ulice: Długa w Bydgoszczy i 3 Maja we Włocławku.

- Kiedyś były głównymi miejscami handlu i usług, a dziś wyglądają, jakby przeszła tam jakaś wojna - zauważa Marcin Wroński i dodaje: - Liczba kupujących w Inowrocławiu w najbliższym czasie nie wzrośnie, tak samo jak zasobność ich portfeli. Mamy prawie jedną czwartą mieszkańców bez pracy, a ci co ją posiadają, otrzymują zazwyczaj najniższe wynagrodzenia.

Obawia się, że z czasem centrum Inowrocławia będzie pustoszało, kolejne sklepy będą zamykane. Nastąpi znaczący wzrost pustych sklepów, które będą straszyć. - Nie jesteśmy przeciwko galerii, ponieważ taki jest obecnie model handlu, ale martwimy się, że centrum miasta będzie straszyć mieszkańców i gości - przekonuje. Pyta władze Inowrocławia, czy mają jakiś pomysł, aby zapobiec takiej sytuacji.

Czytaj: Do Galerii Solnej inowrocławianie ruszą 8 maja!

Tymczasem urzędnicy Ratusza przekonują, że wbrew temu co podaje Marcin Wroński, liczba kupujących w Inowrocławiu w najbliższym czasie wzrośnie i to o kilkadziesiąt procent.

- Z usług tego obiektu handlowego będą w większym stopniu niż do tej pory korzystali mieszkańcy innych miejscowości i miast oraz inowrocławianie, którzy do tej pory jeździli do galerii w Bydgoszczy i Toruniu. Jak wynika z danych sondażowych zaprezentowanych przez inwestora, obecnie aż 21 procent inowrocławian raz w tygodniu dokonuje zakupów w galeriach handlowych, wyjeżdżając głównie do Bydgoszczy, a 61 procent - raz w miesiącu - tłumaczy Monika Dąbrowska.

Żadnych planów urzędu na zahamowanie negatywnego wpływu galerii na handel w centrum miasta nie zdradza. - Centrum miasta w ostatnich latach w wyniku poczynionych licznych inwestycji zostało zmodernizowane, wypiękniało i oferuje lepsze warunki do wykorzystania pod kątem usług turystycznych i spędzania wolnego czasu - przekonuje.

Czas pokaże, czy zabiegi te zdołają przyciągnąć klientów na tyle, aby dotychczas funkcjonujące sklepy tu się utrzymały.

Wiadomości z Inowrocławia

Czytaj więcej o:
  • centrum
  • galeria handlowa
  • galeria Solna
  • handel
  • Inowrocław
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy oferta kulturalna w Inowrocławiu jest wystarczająca?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 104.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.