Zerwane dachy, uszkodzone drzewa. Burze i wichura nad regionem czytaj więcej »
Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Żnin Artykuł

Poznaj zwycięzców żnińskiego "Konkursu na palmę wielkanocną i kropidło pałuckie 2013"

Dodano: 25 marca 2013, 14:03 Autor:

Komisja oceniająca, pod przewodnictwem Urszuli Nowickiej, uznała, że Grand Prix w kat. palmy wielkanocne 2013 należy się Martynie Pilarskiej, a Grand Prix w kat. kropidła pałuckie 2013 przedstawicielom Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie.
Twórcy palm i kropideł przeszli przez miasto. Szlak wiódł od Żnińskiego Domu Kultury do kościoła farnego. Procesji przewodziła żnińska orkiestra pod przewodnictwem Andrzeja Stawarza. W rolę Jezusa jadącego na osiołku wcielił się Emil Pietryszyn.

Twórcy palm i kropideł przeszli przez miasto. Szlak wiódł od Żnińskiego Domu Kultury do kościoła farnego. Procesji przewodziła żnińska orkiestra pod przewodnictwem Andrzeja Stawarza. W rolę Jezusa jadącego na osiołku wcielił się Emil Pietryszyn. (fot. Iwona Woźniak)

W kategorii przedszkola, palmy: I miejsce: Przedszkole Sióstr Służebniczek, II miejsce: Przedszkole Miejskie nr 2 w Żninie, III miejsce: Przedszkole Sióstr Służebniczek; kropidła: I miejsce: Przedszkole Miejskie nr 2 w Żninie, II miejsce: Przedszkole Miejskie nr 1 w Żninie oddział nr 2, III miejsce: Przedszkole Miejskie nr 1 w Żninie oddział nr 1

Przeczytaj także:10-metrowa palma wielkanocna stanęła przy szkole w Szelejewie [zobacz zdjęcia]

Kategoria Szkoły Podstawowe, palmy: I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie klasa IIc, II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie klasa Vc, III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie klasa Va; kropidła: : I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie klasa VI a
Kategoria gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, sołectwa, stowarzyszenia, palmy: I miejsce: Sołectwo Jaroszewo, II miejsce: Świetlica opiekuńczo-wychowawcza w Jadownikach, III miejsce: LO im. Braci Śniadeckich.

Kategoria osoby indywidualne, palmy: I miejsce: Martyna Pilarska, II miejsce: Arkadiusz Imbiorowski, III miejsce: Zofia Szałacińska; kropidła: : I miejsce: Martyna Jurek

Koordynatorem imprezy byli ZSP im. bł. M. Karłowskiej w Żninie (osoba odpowiedzialna: Tomasz Wysocki) oraz parafia p.w. św. Floriana (ks. Marcin Łojko). Konkurs odbywał się pod patronatem burmistrza Żnina.

Czytaj więcej o:
  • Palmy i kropidła pałuckie 2013
  • powiat żniński
  • wiadomości ze Żnina
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czt korzystasz z oferty kulturalnej Żnińskiego Domu Kultury?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 38.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.