Kino "Wrzos" w Świeciu pęka w szwach. Ludzie zaczęli chodzić do kina!

Dodano: 14 marca 2013, 16:30 Autor:

Wraz z inwestycjami w kino, liczba widzów znacznie wzrosła

Wraz z inwestycjami w kino, liczba widzów znacznie wzrosła (fot. Andrzej Bartniak)

Wszystko wskazuje na to, że nakłady poniesione na zakup cyfrowego projektora zwrócą się szybciej niż zakładano. Teraz świecki "Wrzos” w tydzień zarabia tyle, co kiedyś przez cały miesiąc.

Od prezentacji nowego sprzętu zakupionego dla świeckiego kina, umożliwiającego m.in. wyświetlanie filmów trójwymiarowych, minęły trzy tygodnie. Byliśmy ciekawi, jak inwestycja przełożyła się na frekwencję? Okazuje się, że jest lepiej niż się spodziewano.
- W ciągu pierwszych czterech dni, gdy były wyświetlane aż dwa filmy 3D, zarobiliśmy tyle, co zwykle w miesiąc - mówi Marcin Traczyk, kierownika kina "Wrzos” w Świeciu. - Ucieszyło nas to, ale nie zaskoczyło. Nowości zawsze budzą zainteresowanie. Wielu przyszło do kina tylko po to, żeby zobaczyć czym trójwymiarowy film różni się od tradycyjnego. Raczej nie widziałem niezadowolonych z tego, co ujrzeli.

Bo oprócz krystalicznie czystego obrazu i większego ekranu, na dynamice zyskał też dźwięk.

Pierwsze zachwyty minęły i zaczęło się normalne funkcjonowanie kina. I tutaj niespodzianka: widzów, zarówno w dni powszechnie, jak i weekendy, jest znacznie więcej. W ciągu minionych trzech tygodni bywały seanse, że sala wypełniała się niemal do pełna. W dużej mierze działo się tak dlatego, że cyfrowy projektor daje o wiele szybszy dostęp do nowości. Tymi najbardziej oczekiwanymi były "Syberiada polska” i "Drogówka”.

- Polskie kino niezmiennie cieszy się popularnością - podkreśla Traczyk. - Szczególnie filmy historyczne i komedie. "Syberiada”, wprawdzie różnie oceniana przez krytyków, jednak ze względu na podejmowaną tematykę, ważną dla wielu Polaków, jest dobrze przyjmowana przez widzów.

Gdyby jeszcze dało się wygodniej siedzieć
O popularności naszych produkcji przesądza też to, że nie trzeba czytać. - Wielu zwyczajnie nie nadąża - tłumaczy kierownik kina. - Zwłaszcza, gdy pojawiają się szybkie dialogi. Problem z tym mają szczególnie osoby starsze. Idąc na polski film mogą się w stu procentach skupić na obrazie.

W najbliższym czasie ruch w kinie znowu powinien być spory, a to za sprawą kolejnego obrazu w 3D "Jack pogromca olbrzymów” oraz "Tajemnicy Westerplatte”. Oba pojawią się na ekranie w najbliższy weekend.

Powodów do narzekań dostarczają tylko fotele, które po godzinie siedzenia uwierają. Wiele wskazuje na to, że lepsza frekwencja w kinie przyspieszy rozmowę na temat ich wymiany.

Wiadomości ze Świecia

Czytaj więcej o:
  • Świecie
  • 3D
  • kino
  • Wrzos
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy podoba Ci się nowy projekt basenu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 79.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.