Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mamy pierwszą cyfrową szkołę w powiecie. To SP nr 2 w Żninie [zdjęcia]

(PAK)
Sprawdzian z matematyki z użyciem nowego sprzętu? Czemu nie. W IV "c "podczas lekcji matematyki u Grażyny Mikołajewskiej było to możliwe.
Sprawdzian z matematyki z użyciem nowego sprzętu? Czemu nie. W IV "c "podczas lekcji matematyki u Grażyny Mikołajewskiej było to możliwe. (PAK)
Nie co dzień trafia do szkoły ponad 70 laptopów. Żnińskiej SP nr 2 to się udało! Placówka, jako jedyna w powiecie żnińskim, zakwalifikowała się do rządowego programu "Cyfrowa szkoła".

Otwarcie szkoły cyfrowej w Żninie

Podczas uroczystości, gdzie oficjalnie otwarto "Cyfrową szkołę", wiele razy podkreślano jak ważna jest dziś edukacja, także ta obejmująca technologie internetowe. A żnińska "dwójka "rzeczywiście ma się czym pochwalić. Sprzętu tu nie brakuje.

Szkoła znalazła się w gronie 25 szkół w województwie kujawsko-pomorskim, które zakwalifikowały się do tego rządowego programu. Ma on na celu rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Przeczytaj również: Szkoły w Bydgoszczy będą cyfrowe. Zamiast książek- laptopy

I tak, do placówki dostarczono dokładnie: 52 laptopy dla uczniów, 19 laptopów dla nauczycieli, 7 tablic interaktywnych, 7 projektorów krótkoogniskowych, jedno urządzenie wielofunkcyjne oraz dwie szafki mobilne.

Wartość sprzętu, który pojawił się w żnińskiej "dwójce" to nieco ponad 241 tys. złotych. Wysokość rządowego dofinansowania to 160 tys. złotych. Resztę pieniędzy - ponad 80 tys. złotych - wyłożyła gmina Żnin.

W środę w obecności uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości, Zbigniew Ostrowski, wicewojewoda kujawsko-pomorski zauważył, że występują niestety problemy z wykorzystaniem technik cyfrowych. - Jednak ta szkoła udowodniła, że rozumiemy swoje miejsce na cyfrowej mapie. Musimy teraz dogonić cywilizację cyfrową i zacząć odnosić sukcesy.

Zobacz też: Chojnice. Mieli szczęście w losowaniu. To u nich będzie cyfrowa szkoła

Anna Łukaszewska, kujawsko-pomorski kurator oświaty dodała z kolei, że już od wielu miesięcy przygląda się działaniom placówek, mającym wdrażać ten program. - Bo cyfrowa szkoła, to szansa, to nowe wyzwanie, którego dzisiaj nie może zabraknąć w edukacji.

Podkreśliła także, że w teraźniejszych czasach dobre wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu, podwyższa jego jakość.

I ta jakość właśnie, w żnińskiej SP nr 2 gdzie uczy się 686 dzieci, już się podnosi. To, w specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej, zaprezentowała Grażyna Jaźwińska, która obok Ryszarda Szafacińskiego, jest koordynatorką programu w szkole.

Dowiedzieliśmy się m.in. że laptopy są i będą wykorzystywane podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych, posłużą do przeprowadzania sprawdzianów internetowych, czy do prowadzenia przez nauczycieli e-dzienników.

Wiadomości ze Żnina

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska