Panie w lateksowych gorsetach reklamują w sieci dopalacze?

Dodano: 13 marca 2013, 6:00 Autor:

Panie w kusych lateksowych gorsetach zachęcają do kupowania środków piorących i pochłaniaczy wilgoci - tak prezentuje się witryna kolekcjoner.nl. O internetowym sklepie sprzedającym podejrzane substancje poinformował nas Czytelnik Leon0X.
Ta strona internetowa została już zgłoszona odpowiednim służbom. Zrobił to nasz czytelnik. Tymczasem Główny Inspektor Sanitarny nałożył kary na właścicieli sklepów z dopalaczami w Toruniu i Grudziądzu. Pierowszy musi zapłacić 20 tys. zł, a drugi - 40 tys.

Ta strona internetowa została już zgłoszona odpowiednim służbom. Zrobił to nasz czytelnik. Tymczasem Główny Inspektor Sanitarny nałożył kary na właścicieli sklepów z dopalaczami w Toruniu i Grudziądzu. Pierowszy musi zapłacić 20 tys. zł, a drugi - 40 tys. (fot. kolekcjoner.nl)

Odkryłem tę stronę poprzez baner reklamowy zamieszczony na innym portalu - wyjaśnia nasz internetowy czytelnik Leon0X. - Widniał na nim napis "środki piorące”, a obok zdjęcia dwóch nagich kobiet. No i informacja "18+”. Zdziwiło mnie, że proszek do prania może być zarezerwowany tylko dla dorosłych, więc kliknąłem w baner - opowiada internauta. - No i zostałem przeniesiony na stronę oferującą dopalacze.

Przeczytaj także:Nasze śledztwo. Sanepid potwierdza: w Bydgoszczy sprzedawano dopalacze

Eko groszek obok Sztywnego Miszy

Krótki rekonesans na internetowych forach pozwala przypuszczać, że rzeczywiście towar oferowany na holenderskim portalu kolekcjoner.nl to niebezpieczne substancje.

- To najwyraźniej silne dopalacze - dodaje nasz Czytelnik. - Na wielu forach ludzie piszą, że na tej stronie można się zaopatrywać w dopalacze odczynniki. Te wypowiedzi są pisane slangiem, by trudniej było to odkryć przez wpisanie danej frazy w wyszukiwarkę - mówi Leon 0X. - Już przekazałem nazwę tej strony odpowiedniej instytucji.

Nazwy artykułów oferowanych na zarejestrowanym w Holandii portalu, są fantazyjne. Saszetki gotowe do wysyłki do odbiorców w Polsce mają napisy "Eko groszek”, "Fresh&Funky”, "Cherry cocolino” i między innymi "Sztywny Misza” oraz "Gumi jagoda”.

Zwróciliśmy się do Głównego Inspektora Sanitarnego z pytaniem, czy walka z handlem dopalaczami w internecie jest w ogóle możliwa.

- Podobne strony, które istnieją w sieci można zgłaszać nam bezpośrednio - zapewnia Jan Bondar, rzecznik prasowy GIS. - Mamy większe możliwości działania, jeśli portal jest zarejestrowany w Polsce. w przypadku tych zagranicznych sprawa też jednak nie jest przegrana, bo współpracujemy ze strażą graniczną. I właśnie pogranicznicy mogą przechwycić niebezpieczne dopalacze, które są transportowane do kraju.

Przeczytaj:Sanepid zrobił nalot na sklepy z dopalaczami w Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu

W Toruniu i Grudziądzu zapłacą kary

Ostatnia duża akcja GIS wymierzona w śmiertelnie groźne dopalacze, miała miejsce w styczniu tego roku. W całej Polsce zamknięto wtedy 21 sklepów oferujących różne podejrzane specyfiki. W grupie tych, na które nałożono już kary, są nasi krajanie.

- Właściciel sklepu, który działał w Grudziądzu musi zapłacić 40 tys. zł, a prowadzący podobny interes w Toruniu, 20 tys. - wylicza Bondar.

Czytaj więcej o:
  • dopalacze w internecie
  • sklepy z dopalaczami
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Niektóre szpitale naciągały NFZ. Jak było w naszym regionie?

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy znasz miejsca, w których Straż Miejska urządza "polowania" na kierowców?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 764.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.