Zawisza Bydgoszcz pokonał Sandecję! Zobacz, co powiedzieli zdobywcy bramek [zdjęcia, wideo]

(emka)
Na inaugurację rundy wiosennej Zawisza pewnie pokonał Sandecję
Na inaugurację rundy wiosennej Zawisza pewnie pokonał Sandecję Fot. Andrzej Muszyński
Od pewnego zwycięstwa piłkarze Zawiszy rozpoczęli rundę wiosenną. Niebiesko-czarni w sobotę pokonali 3:1 rywala z Nowego Sącza.

Zawisza Bydgoszcz - Sandecja Nowy Sącz

Informacje o Zawiszy na naszej stronie także w niedzielę! Zapraszamy.

Bydgoszczanie byli zdecydowanym faworytem spotkania i nie zawiedli. Bo jeśli chcą awansować do T-Mobile Ekstraklasy takie mecze muszą pewnie wygrywać.

Początek sobotniego starcia należał jednak do gości. Już w 4 minucie Sandecja objęła niespodziewanie prowadzenie. Po rzucie rożnym do piłki doszedł Giel i strzałem głową z kilku metrów nie dał szans Kaczmarkowi. Na szczęście odpowiedź Zawiszy była błyskawiczna. Już po minucie było 1:1. Gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Wójcicki zgrał piłkę do Abotta, który źle trafił w futbolówkę. Dopadł do niej jednak Drygas, który strzałem głową z kilku metrów wyrównał.

Zawisza Bydgoszcz - Sandecja Nowy Sącz na żywo
Po zmianie stron na boisku niepodzielnie panowali niebiesko-czarni. Bydgoszczanie mieli ułatwione zadanie bowiem od 43. minuty rywal z Nowego Sącza grał w "10", a od 61. min. w "9". Zawisza długo nie mógł jednak udokumentować golem swojej olbrzymiej przewagi. Podopieczni Jurija Szatałowa obijali poprzeczkę i słupki bramki Cabaja. Dopiero w 72 minucie było 2:1. Po wielkim zamieszaniu w polu karnym gości, Płonka wślizgiem z 4 metrów wpakował piłkę do siatki. W 88 min. kropkę nad "i" postawił Abbott. Napastnik Zawiszy przyjął piłkę na 10 metrze, obrócił się i silnym strzałem ustalił wynik meczu.

Pierwszy krok na drodze do ekstraklasy został więc przez Zawiszę zrobiony. Za tydzień (niedziela, godz. 12.30) w Jaworznie - w spotkaniu przyjaźni - bydgoszczanie zmierzą się z GKS Tychy. Czekamy na dobre wieści z Górnego Śląska.

Zawisza Bydgoszcz - Sandecja Nowy Sącz 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 - Giel (4-głową), 1:1 - Drygas (5-głową), 72 - Płonka (72), 3:1 - Abbott (88)
ZAWISZA (trener Jurij Szatałow): Kaczmarek - Płonka, Skrzyński, Nawotczyński, Petasz - Drygas, Hermes (89. Nather) - Wójcicki (75. Ostalczyk), Mąka, Masłowski (79. Geworgjan) - Abbott.
Ławka rezerwowych: Witan, Geworgjan, Leśniewski, Nather, Ostalczyk, Strąk, Ciechanowski.
Żółte kartki: Petasz

SANDECJA (trener Mirosław Hajdo): Cabaj - Makuch, Czarnecki, Duda, Mójta - Bębenek, Nowak, Mroziński, Kosiorowski (76. Certik) - Giel (54. Górski), Tuszyński (46. Mróz).
Ławka rezerwowych: Bomba, Kowalski, Szarek, Mróz, Górski, Szczepański, Certik.
Żółte kartki: Duda, Mójta, Bębenek, Nowak, Cabaj
Czerwona kartka: Bębenek, Mróz