Zderzenie na starym moście w Toruniu. Są utrudnienia czytaj więcej »

Markety wykończyły "Społem” w Mogilnie. Najstarsza firma zostanie zlikwidowana?

Dodano: 27 lutego 2013, 14:13 Autor:

Za kilka tygodni zapadnie decyzja o likwidacji jednej z najstarszych istniejących na ziemi mogileńskiej firm. Spółdzielnia istnieje od 1920 r. Dziś to kilka sklepów i własna piekarnia.

Sonda

Czy robisz zakupy w sklepach PSS Społem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 22.

Firma nie jest w stanie wytrzymać konkurencji sieciowych marketów, których w Mogilnie powstało w ostatnich latach kilka.

Prezes spółdzielni Stanisław Klamecki w rozmowie z "Pomorską” przyznaje: - Sąsiedztwo sieci, to główny powód spadku obrotów.

Zobacz też: Handel. Długie czekanie i zdobywanie koszyków. W Mogilnie lubią kupować w marketach

Potrzebne są dwie uchwały

Przypomnijmy, że na początku lutego odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni. Tematem spotkania było zapoznanie się z sytuacją ekonomiczną firmy. Najważniejszym punktem było jednak podjęcie uchwały o postawieniu PSS Społem w stan likwidacji. Taka uchwała została przegłosowana. To jednak nie jest decyzja ostateczna.

Stanisław Klamecki przypomina, że do likwidacji spółdzielni potrzebne są dwie takie same uchwały członków. Jak mówi prezes, kolejna uchwała zostanie podjęcia za kilka tygodni. - Zebranie planujemy na kwiecień. Nie wiem jednak, czy uchwała o likwidacji będzie jedyną propozycją. Może pójdziemy w innym kierunku? W dobie demokracji taka jest kolej rzeczy.

Przeczytaj również: Sprawdzono, które sklepy lubimy najbardziej?

Sklepy na sprzedaż

Jakie to kierunki i propozycje? Tego prezes na razie nie chce zdradzać. Dodajmy, że jeszcze przed ostanim, lutowym zgromadzeniem członkowie spółdzielni podjęli decyzję o wystawieniu na sprzedaż nieruchomości należących do PSS "Społem” - m.in. sklepów, działek, budynków.

Prezes mogileńskiej spółdzielni przyznaje, że Krajowy Związek Spółdzielni Spożywców w Warszawie negatywnie odniósł się do pomysłu likwidacji PSS Społem. Jednak ostateczna decyzja o przyszłości firmy należy do 27 członków spółdzielni.

Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Mogilnie istnieje od 1920 roku. Wtedy powstała spółdzielnia "Zgoda” założona przez Stanisława Kucharzewskiego. Przez lata należała do niej sieć sklepów spożywczych, placówki z artykułami przemysłowymi, drogeryjnymi, zielarskimi. Spółdzielnia miała też zakłady produkcyjne: piekarnię, rozlewnię wód, masarnię.

Dziś PSS Społem to kilka sklepów i własna piekarnia.

Czytaj więcej o:
  • markety w Mogilnie
  • Mogilno
  • PSS Społem Mogilno
  • Społem Mogilno
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy robisz zakupy w sklepach PSS Społem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 22.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.